27-11-2022

WYPOMINKI 2022

Zauważone błędy można zgłaszać (z podaniem godz. i nr. zapisu) telefonicznie 12.2664706 lub na maila par.ruczaj@gmail.com

Przed Mszą św. o godz. 8:30

  • 1. Stanisław JÓZKOWICZ, zmarli rodzice: Józef i Józefa JÓZKOWICZOWIE, Eugeniusz SENDO, Bronisława i Władysław SOBCZYKOWIE
  • 2. Kazimierz i Kazimiera CIEŚLIKOWSCY, zmarli z rodzin: BERKÓW, CIEŚLIKOWSKICH, RDZAKÓW, WADASÓW, MARCINKÓW, WNOROWSKICH; Zbigniew PĄCZEK, Małgorzata FRANASZEK, zmarli przyjaciele i znajomi, zmarli w czyśćcu cierpiący.
  • 3. Maria, Franciszek MIRKOWIE, syn Wiesław oraz zmarli z rodziny; Krystyna i Alojzy PRZYBYLIŃSCY oraz zmarli z rodziny; Maria GAŁEK oraz zmarli z rodziny
  • 4. Teresa i Stanisław GARBACIKOWIE
  • 5. Karolina i Kazimierz GOLONKOWIE i Zmarli z rodziny GORZULÓW i GOLONKÓW;
  • 6. Jerzy KAMIEŃSKI, Zmarli z rodzin: NIEMCZYKÓW, SZYMCZYKÓW, KRAWCÓW, KAMIEŃSKICH, Zmarłe Dzieci, Krewni i Znajomi;
  • 7. Mieczysław ŻABA i Zmarli z rodziny;
  • 8. Mieczysław GASTOŁ;
  • 9. Jerzy KNAPCZYK, Marian WOJTACHA, Brat Julian, Seweryna i Franciszek NAJDEROWIE i ich Rodzice;
  • 10. Michał i Maria MŁYŃSCY; Józef i Maria ZIĘBOWIE, wszyscy Zmarli z rodzin: ZIĘBÓW, MŁYŃSKICH i WÓJTOWICZÓW;
  • 11. Janina i Józef OGONKOWIE oraz syn Roman; Władysław i Anna SŁODCY; Witold i Anna SŁODCY oraz syn Władysław; Barbara i Marek SŁODCY; Salomea i Piotr GLICOWIE;
  • 12. Józefa i Bolesław MAĆKOWSCY; Witold GAIK; Genowefa i Bolesław NIKIEL, Florentyna WĄTOR, Józefa RUSEK;
  • 13. Irena, Ludwik, Maria i Jan WOJCIESZAKOWIE; Maria i Andrzej oraz córka Anna ŚWIERSZCZYŃSCY; Anna i Marcin HANISZEWSCY; Helena i Stanisław MAZUR;
  • 14. Zmarli z rodzin: PLUTECKICH, KOZŁOWSKICH, CHWAŁKÓW, SYKUTÓW; Wiesław GUBAŁA; Zmarli z rodziny KOŁODZIEJ: Jan, Maria, Zdzisław, Helena, Marian i Zenon; Maria CICHECKA, Zmarli z rodziny CHMIEL: Józef, Marian, Mieczysław i Genowefa;
  • 15. Krzysztof TERMENA, Mirosław PIETRASZAK.
  • 16. Łucja, Edward, Helena, Kazimierz, Ewa, Zbigniew, Wiesława, Kazimiera.
  • 17. Anna, Zofia, Ludwik, Stanisław BORKOWSCY, Józefa, Józef i Edward PESZKOWIE.
  • 18. Stanisława, Stanisław i Józef WALOR, Władysława i Władysław GUZIK, Maria, Anna i Andrzej MAKUŁA, Zofia i Eugeniusz PIERZCHAŁA, Helena i Witold MOTOSZKO, Adam RYCHŁOWSKI, Helena i Franciszek STARZAK, Danuta DYBEŁ z rodzicami i bratem, zm. Z rodzin: WALORÓW, MAKUŁÓW, GUZIKÓW, SZYMANSKICH.
  • 19. Józef MYŚLIWIEC, Zofia PUCHAŁKA, Franciszka i Jan, Stanisława i Stanisław, Władysław, Jan i Daniela i zm. z rodziny MYŚLIWIEC.
  • 20. Jan OSYSZKO.
  • 21. Tadeusz DZIURA.
  • 22. Józefa, Franciszek, Zofia, Maria, Wiktoria, Maria córka, z rodziny PAWLAKÓW; Bronisław i Maria GRZESIOWSCY
  • 23. Jadwiga, Władysław, Adam, Danuta, Jan WIĘSKOWIE; Julia, Franciszek, Jan, Dorota, Grzegorz RÓŻYCCY
  • 24. Maria, Stanisław, Anna, Stanisław BIJAKOWIE; Maria, Władysław, Jerzy ALEKSANDROWICZOWIE
  • 25. Agnieszka, Andrzeja CYGANOWIE; Maria SZCZUREK; Zofia, Piotr KNAFELOWIE; Maria RYSZ
  • 26. Hermina i Karol ŚWIECHOWIE, syn Wojciech, zm. z rodzin ŚWIĘCHÓW, PRZEBINDÓW, WALASÓW, SŁOWIKÓW, PROSZKÓW, JASKUŁÓW, GAJZLERÓW, SADKÓW.
  • 27. Karolina i Jan FRĄCZEK, syn Jan, zm. z rodzin FRĄCZKÓW i ADAMCZYKÓW.
  • 28. Władysław GACZOREK, Alojzy i Weronika WAŁACH, zm. z rodziny CZUBAJÓW.
  • 29. Julia, Józef, Jan Andrzej, Bogumiła WOLAŃSCY, Eugenia i Zygmunt JANAS, Katarzyna MAZUR, Maria i Stanisław KRAS, Maria i Władysław JAWOREK.
  • 30. Antoni, Zbigniew, Kazimiera CZERWONKA, Bożena GAJLIKOWSKA.
  • 31. Anna i Bronisław ŻUWAŁA, córka Stanisława i syn Zbigniew, Eugeniusz ŁUDZIK, ks. Piotr KAŁAMACKI, ks. Jerzy MIKUŁA, zm. z rodzin DUNIÓW i ŻUWAŁÓW.
  • 32. Genowefa OCHAB, Anna i Stanisław GÓRKA, Jan SIEWIERSK, Zofia i Lech ORŁOWSCY.
  • 33. Maria i Eugeniusz OLCHAWSCY, Katarzyna i Andrzej WĄGRODA.
  • 34. Kazimiera KRZEMIŃSKA
  • 35. Zygmunt MITEK i zm. z rodzin MITKÓW i OKONIÓW.
  • 36. Wincenty i Magdalena (nie odmieniać!) KRASNY, syn Mieczysław, córka Anna, Andrzej i Maria KRASNY, córki Krystyna i Elżbieta, synowie Jan, Adolf, Kazimierz, Józef.
  • 37. Marian, Marianna, Stanisław GODZIC, Edward NOWAK.
  • 38. Władysław SOKÓŁ, Stanisław, Irena, Antoni, Stanisław PYTEL, Florentyna i Jan DUBAJ, Kazimiera SOKOŁOWA, Irena MUCHA, Marta SZOT, Leszek i Roman PYTEL.
  • 39. Anna i Michał WRONA, Krzysztof ŁYKO, Maria, Stanisław i Józef KOZŁOWSCY.
  • 40. Krystyna i Stefan TRZCIŃSCY, Krzysztof MARCINEK.
  • 41. Kazimierz RADWAŃSKI, Władysław i Maria ZIOBRO, córka Grażyna.
  • 42. Aniela i Stanisław ROKITA, Józef i Marek KRAWCZYK, Zbigniew SZCZEPANIK.
  • 43. Eugenia i Jan BOCHENEK, Alojzy STELLER
  • 44. Tadeusz i Janina MACAŁOWIE; Bronisław i Zofia NOWAKOWIE; Jan, Czesław i Zbigniew BEDNARZOWIE; Krzysztof i Maria ŻUROWSCY.
  • 45. Andrzej BEDNARCZYK i Józef PITERA.
  • 46. Maria i Józef LISTWANOWIE, synowie Jan, Marian i Kazimierz; Stanisław FIELEK i Władysława FIELEK.
  • 47. Zmarli z rodziny: NOWAKÓW, PADOŁÓW i SOBIERAJÓW.
  • 48. Wojciech, Stefania i Franciszka KAPUSTOWIE; Aniela, Stanisław i Ryszard POLAKOWIE; Aleksander i Krystyna KRÓWKOWIE; Anna i Andrzej BĘBENKOWIE.
  • 49. Jan DOBOSZ, Jan CICHOWSKI, Elżbieta i Mieczysław PISZCZKOWIE.
  • 50. Franciszek, Władysław i Stefania PSTRĄGOWIE; Aniela i Bartłomiej SOLARZOWIE.
  • 51. Marianna i Franciszek ZAGÓLOWIE, synowie: Roman i Władysław; Maria i Stefan CHMIELKOWIE i ich Rodzice.
  • 52. Moniczka KWAŚNIEWSKA, Jadwiga PIWOWARCZYK; Małgorzata i Stanisław KRAWCZYKOWIE; Agnieszka, Franciszek i Józef PIWOWARCZYKOWIE; Zofia KWAŚNIEWSKA.
  • 53. Stefania i Bronisław; Justyna i Edmund; Zofia i Tadeusz; Andrzej KWICZALA; Tadeusz i Franciszek.
  • 54. Stanisław GĘŚLAK i zmarli Rodzice; Władysław, Stanisława, Maria i Zdzisław DEPA.
  • 55. Józef CZAJOWSKI; Władysława i Jan LUPOWIE; Józefa i Eugeniusz PITAKOWIE.
  • 56. Wiesław BRYG, zmarli z rodziny DEJÓW i BRYGÓW.
  • 57. Tadeusz, Karolina i Bronisław KOPAŃSCY; Dariusz ZEGAR.
  • 58. Marian ŻBIK, Ludwika NOWAKOWSKA, Teresa ZUBEL, Halina KOTARBA.
  • 59. Zmarli z rodziny: KUDASIEWICZÓW, RUDZKICH, MROWCÓW, TRZECIAKÓW, WÓJCIKÓW, POLEWKÓW, BRZYSZCZYKÓW, SZYDŁOWSKICH, DECÓW, ZABŁOCKICH; Emilia i Mieczysław MROWCOWIE, Krystyna WĄS, Małgorzata KLISZ; zmarli Sąsiedzi, Przyjaciele, Pracodawcy; zmarli z rodziny BLAVIS, zmarli z Grupy Modlitewnej, zmarli Kapłani: ojciec Marcin i wszyscy zmarli w czyśćcu cierpiący.
  • 60. Jerzy KUROWSKI, Maria i Władysław KIEBLESZ.
  • 61. Piotr KLIMAS i zmarli z rodziny KLIMASÓW; Władysława, Ryszard, Paulina i Józef RADJOWSCY; Rozalia ZAGRODZKA; Katarzyna i Mikołaj ŻURAWSCY, Krzysztof ZEMBRZUSKI.
  • 62. Zmarli z rodziny MATAŁYGA: Jan, Maria, Bogdan i Maria; zmarli z rodziny FIGA: Jan, Maria, Mieczysław i Romana; zmarli z rodziny ZAREMBA: Stanisław, Krystyna i Jerzy i wszyscy zmarli w czyśćcu cierpiący.
  • 63. Franciszek, Maria i Antoni KOTAROWIE; Tadeusz, Antonina i Marian ŁACIAKOWIE; Genowefa, Maria, Józef i Marek BOJDOWIE; Kunegunda DZITKO.
  • 64. Marianna i Jan MAZUROWIE; Janina i Kazimierz MYŚLIWIEC, Katarzyna i Antoni MYŚLIWIEC, Marianna i Władysława MYŚLIWIEC, Bronisław i Józef MYŚLIWIEC; Agnieszka i Kazimierz KRUZELOWIE, Stanisława i Marianna KRUZELOWIE.
  • 65. Krystyna i Józef PIWOWARCZYKOWIE oraz zmarli z rodziny PIWOWARCZYKÓW; Helena ZAJADLIK oraz zmarli z rodziny WILKÓW.
  • 66. Joanna i Marcin HELEGDOWIE z dziećmi i wnukami, z synowymi i zięciami; Daniel WAWRZEŃ.
  • 67. Zdzisław KRYSZAK i Wacław KACZMARCZYK.
  • 68. Leszek, Janina i Zbigniew BABECCY.
  • 69. Irena i Józef CHMIELOWIE; Krystyna DUNIEC i Marian DUNIEC; Edward SKIMINA, Honorata BABIARZ.
  • 70. Adam i Stanisława DZIEWOŃSCY, Jan i Maria DZIEWOŃSCY, Jan i Anna NOWAK, Franciszek, Eleonora, Włodzimierz TWARÓG, Piotr i Zofia TERESZCZYK, Maria PAJAK, Władysława CHOLEWA.
  • 71. Halina, Andrzej, Maria, Michał KORZENIAK, Katarzyna i Zdzisław BASTA, Danuta, Jerzy, Stanisława, Władysław ŚLUSAREK, Michał i Kunegunda PIENIĄŻEK.
  • 72. Rozalia i Andrzej WĘDZICHA, Stefania Gala.
  • 73. Małgorzata, Stanisław, Piotr TOKARZ, Zofia i Stefan ŁĄCCY, Ludwika, Paweł i Ryszard FLIS, Julia, Jan Władysław, Antoni, Krystyna i Zofia JANAS, Irena i Stefan ADAMCZYK.
  • 74. Maria i Alojzy JAKUS, Janina i Józef PIASECCY, Anna BATKO.
  • 75. Maria i Andrzej SERWATKA, Ludmiła i Jan SOWA; Zofia i Józef SIONEK, Leokadia i Antoni NIKIEL, Stanisława i Piotr ULIASZ, Maria i Jan PRONCZUK, Dominik SOWA, Stanisław PRONCZUK, Władysław PIETRZYK, Tadeusz i Marta KOLECCY, Danuta DOŁBA, Franciszek BAŁA, ks. Marian TOBOŁA, ks. Tadeusz PIĘTNIEWICZ.
  • 76. Maria i Władysław KUCHARCZYKOWIE.
  • 77. Izabela i Eugeniusz DRUSZKIEWICZ, Stanisława (czyt. TROJC) TREUTZ, Franciszka OCHMAN.
  • 78. Anna i Tomasz KOŁODZIEJCZYK, Anna i Józef KWIECIEŃ, Tadeusz KWIECIEŃ, Maria WISZNIEWSKA.
  • 79. Józef i Waleria STANUSZEK, Józef CYREK.
  • 80. Janusz MICHALCZAK.
  • 81. Aniela i Zbigniew KMAK, Janina ZATORSKA, Maria i Michał MATUŁOWIE, Anna i Jan KMAK, Emilia i Józef MATUŁOWIE, Stefan, Stanisława i Władysław MATUŁOWIE, Janina i Eugeniusz SAWICCY, zm z rodzin MATUŁOW, HOTLOSIÓW, KMAKÓW, OBRZUTÓW, DAWCÓW.
  • 82. Zofia i Władysław BEBŁO, Stefania BEBŁO, Ewa i Stanisław MIGDAŁOWIE
  • 83. Józef i Katarzyna MOTYKOWIE; Genowefa MOTYKA, Zuzanna MOTYKA; Jan i Janina MAZUROWIE; Helena i Stefan ZWIERSZOWIE.
  • 84. Albina i Karol Ignacy SIATKOWIE; Irena i Jan KOWALCZYKOWIE.
  • 85. Józefa SKWARŁO.
  • 86. Regina i Walenty KOWALOWIE; Maria i Bogusław ROGOWIE; Mieczysław CIASTEK; Stanisław, Jan i Rozalia BAŁOWIE; Maria; Józef i Eugenia BAŁOWIE.
  • 87. Andrzej BAJDA, Antoni KOŁACZYŃSKI, Michalina BAJDA i zmarli z rodziny BAJDÓW; Ludwik i Kunegunda CIEŚLIKOWIE, Władysław i Krystyna CIEŚLIKOWIE, Zofia i Józef OPIOŁOWIE.
  • 88. Stanisław KOŹBIAŁ, zmarli z rodziny CHOLEWÓW.
  • 89. Helena i Albin SIKOROWIE, Małgorzata i Kazimierz HOLEWOWIE, Stanisława TYLEK, Janina PAŁKA, Piotr HEŁMECKI.
  • 90. Stanisława i Marian DYMACZOWIE.
  • 91. Stanisław i Stefania ZABDYROWIE, Józef i Zofia ROBAKOWIE i zmarli z rodzin: ZABDYRÓW i ROBAKÓW.
  • 92. Adela i Bronisław MOTYKOWIE, Zofia i Ludwik ZIELIŃSCY.
  • 93. Helena i Józef oraz Monika JURASOWIE, Eugeniusz PIĄTEK.
  • 94. Jacek i Stanisława TYLKOWIE, Bolesław i Anna NOWAKOWIE.
  • 95. Mariusz, Piotr, Danuta, Zdzisław, Janina, Alicja i Ludwik PIWOWARCZYKOWIE; Cecylia, Ignacy i Roman KAPŁONOWIE; Agnieszka i Alinka KITOWIE.
  • 96. Helena i Brunon KALINOWSCY; Marianna i Czesław KUBASZOWSCY; Barbara, Mikołaj i Mieczysław WRONOWIE; Apolonia, Józef i Adam BOCHENKOWIE; Maria i Marian SIWKOWIE; Agnieszka, Piotr i Kazimierz SIWKOWIE; Maria, Wojciech i Kazimierz POLAKOWIE.
  • 97. Janina i Władysław ŻAKOWIE.
  • 98. Maria, Józef i Mateusz WŁODARSCY; Leokadia i Józef KAMIŃSCY; Stefania i Józef WŁODARSCY; Danuta i Leszek KAPECCY; Henryka i Józef KĄDZIOŁKOWIE.
  • 99. Antonina, Karol i Roman BIERNATOWIE; Wiktoria DANIEC i Józef DANIEC.
  • 100. Julia i Józef JURYSOWIE; Maria, Józef i Jerzy KOZŁOWSCY; Maria i Stanisław PIOTROWSCY; Anastazja i Fryderyk WOJDYŁO; Janina PAWŁOWSKA, Andrzej SZAFRANIEC, Zbigniew BIAŁY, Romuald BARWIŃSKI, ks. Czesław MAŁYSA, Teresa ORSZULAK.
  • 101. Eugeniusz i zmarli z rodziny BEDNARSKICH; Tadeusz i zmarli z rodziny KURKÓW; Genowefa i zmarli z rodziny OPYRCHAŁÓW; Tadeusz i zmarli z rodziny PILASÓW; Maria i Karol PUPPOWIE; Irena KOWENICKA oraz zmarli Przyjaciele, Znajomi i Sąsiedzi.
  • 102. Janusz i Władysław OCZKOSIOWIE; Kazimiera, Jan i Marian TARASKOWIE, Michał BARAN.
  • 103. Maria i Paweł CHRZANOWSCY, Otylia i Stanisław oraz Helena i Jan SZASTAKOWIE.
  • 104. Wiesław NUR i Józef PRZEBIERACZ.
  • 105. Kazimierz, Apolonia i Edward POPŁAWSCY, Bogdan POGROSZEWSKI.
  • 106. Janina i Tadeusz WIERZBICCY oraz wszyscy zmarli z rodziny.
  • 107. Anastazja i Józef NOSALOWIE oraz wszyscy zmarli z rodziny; Jan NOWAK oraz wszyscy zmarli z rodziny i wszyscy zmarli potrzebujący naszej modlitwy.
  • 108. Janina NAWALANY i Stanisław DANIEC.
  • 109. Henryk, Krystyna, Arnold i Janina BONKOWSCY; Stanisława, Leopold, Stanisław i Bogumiła TATARCZUCHOWIE; Józef DZIAŁEK, Marian WITKOWSKI.
  • 110. Barbara GRZYMEK, Aleksandra i Marian DĄBKOWIE.
  • 111. Maria i Jan KUBIELASOWIE, Michał i Maria GAWŁOWIE, Józef SZEWCZYK.
  • 112. Anna i Adolf SERAFINOWIE; Aniela i Stanisław WSZOŁKOWIE; Jadwiga RUSEK.
  • 113. Janusz, Emilia i Zygmunt oraz Wincenty i Marianna OZGOWIE; Jan i Rozalia GORYLOWIE; Helena ŚRODA, Maria LATO, Władysława PAJĄK; Maria i Szymon oraz Paulina BUŁATOWIE; Józef, Zofia, Jan i Stefania BUŁATOWIE; Władysława OWCA, Stanisława i Józef oraz Bronisława, Jakub, Walenty, Franciszek, Jan i Michalina JĘDRYKOWIE; Salomea i Marian CIUKAJOWIE; Władysława, Władysław i Andrzej PIASECCY; Pelagia WRZALIK, Kalikstyna ZIARNIK, Jadwiga BOCZKOWSKA, Bolesław MARZEC.
  • 114. Stanisława MARZEC, Krystyna TŁUŚCIAK, Alicja i Benon GODULOWIE; Krystyna SZLĘK, Krzysztof PIWOWARSKI, Józef KLIMEK, Zbigniew KSIĄŻKIEWICZ; Ryszard, Stefania i Katarzyna DYMCZAKOWIE; Aniela MIKA, Bogusław CZERNECKI.
  • 115. Janina, Ferdynand i Marek KUFFNEROWIE; Bronisława i Stanisław KUBITOWIE; Katarzyna i Bronisław KUFFNEROWIE.
  • 116. Janina, Ferdynand i Marek KUFFNEROWIE; Bronisława i Stanisław KUBITOWIE; Katarzyna i Bronisław KUFFNEROWIE.
  • 117. Stefania i Jan RZEPOWIE; Zygfryd MUROWANIECKI, Anna i Franciszek NOWAKOWIE; Anna BIERÓWKA, Stanisława MATUSZ.
  • 118. Kazimierz, Maria, Mikołaj, Władysław, Władysława, Maria, Stanisław, Czesław, Krystyna, Paweł, Anna, Tomasz, Józef, Wiktoria z rodzin KAIMÓW i SZEWCZYKÓW, Maria, Stanisława, Józef, Stefan, Franciszka.
  • 119. Danuta i Jerzy ŚLUSAREK, Helena MAZUR, Anna MAZUR-DEPTA.
  • 120. Helena i Władysław KRZYSIEK, Maria i Marian GNOJEK, Władysław i Jerzy GROTYŃSCY, Janina i Władysław BIL.
  • 121. Ludwika i Kazimierz GŁUC, Adolfina i Hipolit IWASZKO.
  • 122. Anna, Czesław, Agnieszka, Stanisław, Zofia, Marian, Jacek HARAŃCZYK, Elżbieta, Jan, Janina, Kazimierz, Maria, Klemens NOWAK, Helena i Stanisław AURZADNICZEK, Janina i Józef HOŁÓWKA, Halina, Władysław, Teresa SZUBA, Łucja BARANEK, siostra Eligia.
  • 123. Czesława i Władysław MUSIAŁ, Janusz WIANECKI.
  • 124. Maria, Tadeusz, Katarzyna, Juliusz RUSEK, Irena i Henryk (czyt. Sztetner) STETNER, Róża LESZCZYŃSKA, Wiktoria, Józef i Franciszek WAGA, oraz zm. z rodzin WAGÓW i RUSKÓW.
  • 125. Józefa KURKIEWICZ, Monika PROCAK, Rozalia MICHALSKA, Stanisława PRACUCH, oraz zmarli w czyśćcu cierpiący.
  • 126. Agnieszka i Wilhelm ĆWIERZ, Genowefa i Józef ŁYŻCZARZ, Adam MAZUREK, Aniela i Władysław ŻAK, Ludwika i Władysław ŻAK, Anna i Marian BARTYZEL, Janusz HRABONSZCZ, Jan ŁOBOZ, Stanisława Holewa, Stanisław ORAWIN, Anna ĆWIETNAK, Stanisława i Marian DYMACZ.
  • 127. Krystyna, Józef, Stanisław, Kazimierz RZEGOST, Bronisława i Franciszek JANOWSCY, Józef JANCZARSKI, Maria i Wojciech WITALEC, Józef MALSKI, Józef i Paweł SIKORA.
  • 128. Jolanta, Eleonora, Władysław, Jan, Magdalena, Henryk, Leokadia, Zenon, Tadeusz, Ignacy.
  • 129. Henryka i Józef KRACZKA, Karolina i Józef MAŁYSIAK, Bolesław i Józef MAŁYSIAK, Franciszka, Władysław i Stanisław KRACZKA, Bolesław i Eugenia PAJĄK, Jan i Maria KRACZKA, Stanisław i Józefa SZKLARCZYK, Fryderyk i Janina SZKLARCZYK, Mieczysław FIGA, Janina i Kazimierz KACZMARCZYK, Anna i Kazimierz KACZMARCZYK, Waleria KACZMARCZYK, Aleksandra i Jan KOŁODZIEJSCY, Aleksander KOŁODZIEJSKI, Leokadia, Henryk i Zdzisława SKÓRKA, Wacława, Wincenty i Zbigniew KRZOS, Janina i Bolesława MADEJ, Eugenia, Jan i Zbigniew ADAMCZYK, Józefa i Józef NADHERA, Antonina i Władysław ZACHARSCY, Jerzy ZWIERZYŃSKI, Jan CZEPÓŁKOWSKI, Czesław KAPOŁKA, Robert RUMIANEK, Janusz i Stanisława BORKOWSCY.
  • 130. Stefan, Maria, Tadeusz, Stanisław, Stefania, Józef, Janina Wiktor, Franciszek, Stanisława, Helena, Waleria, Ryszard, Władysław i Anna.
  • 131. Krystyna i Zbigniew HARASZ, Kazimierz i Genowefa, Antonina i Jan BANARSCY, Wincenty i Janina STANO, Krystyna BARWIŃSKA, Jan KACZMARCZYK, Wanda KACZOR, Wiesław, Witold, Mariusz, Eugenia i Zygmunt SOMMER, Hanna SOBIESIAK, Jerzy, Halina i Edmund OŁPIŃSCY, Tomasz, Ernest i Teresa, Genowefa SARKADY, bp Kazimierz RYCZAN, ks. Janusz NANOWSKI, ks. Florian GRUCA, ks. Jerzy CHMIEL, ks. Zdzisław SOCHACKI, ks. Stanisław BOGACZ, ks. Tomasz SĄDEJ, ks. Dariusz KOSTYRA, ks. Stanisław KRACIK.
  • 132. Marian i Wanda KNAPCZYK, Katarzyna, Piotr i Jan KUCHARZYK, Stanisław KNAPCZYK, Karol CISAK, Wojciech SPORNA.
  • 133. Barbara PETNIAK.
  • 134. Zofia i Tadeusz ZAWORSCY, Monika i Tadeusz STOJAK, Mari i Jan ZAWPRSCY, Małgorzata LUSIŃSKA, Joanna i Antoni MLEKO, Stefania i Tadeusz PODBORSCY, Teofila i Andrzej KRAMARZ, Jan MLEKO, Stefania KRAMARZ.
  • 135. Stanisław i Jadwiga SZARECCY i zmarli rodzice
  • 136. Józef, Barbara, Józefa, MIELECCY, Jadwiga SZYBOWSKA.
  • 137. Helena i Alfons, Robert, Jerzy, bliscy krewni, Jadwiga i Alojzy, Katarzyna i Jan, trzech Stanisławów, Alicja, trzech Bernardów, Maria i Franciszek, Danuta i Alojzy, dwie Hildegardy, Ryszard Klemens, dwie Małgorzaty, Henryk, Zbigniew, Dziadkowie i Bogumiła.
  • 138. Zmarli z rodzin: DOROCIAK, CIPORA, WÓJCIK (czyt. DYNNER) DANNER, Janina WYROSTKIEWICZ, Bolesław TOMCZYK, Pelagia NOWAK, Barbara ŚMIAŁEK, Katarzyna WRÓBLEWSKA, Maria SOBIERAJSKA, zmarli w czyśćcu cierpiący.
  • 139. Eleonora ROKICIŃSKA.
  • 140. Józef i Władysława LISZKOWIE, Krystyna i Władysław SVOBODOWIE, Jan, Franciszka i Grzegorz JARKOWIE.
  • 141. Jan, Maria i Jan DOBOSZOWIE, Maria i Bogusław DYBASOWIE i wszyscy zmarli z rodziny.
  • 142. Jan KOZIEŃ, zmarli z rodziny KOZIEŃ oraz Kazimierz KOT.
  • 143. Krystyna PASEK oraz zmarli z rodziny PASKÓW, KOWALCZYKÓW, PRZYBYSZEWSKICH, SZUFRAŃSKICH; Zmarli dobroczyńcy, przyjaciele oraz dusze w czyśćcu cierpiące.
  • 144. Elżbieta i Józef BUDOWIE, Janina i Bolesław DZIEWIŃSCY, Jakub SIEŃKO.
  • 145. Julia i Mieczysław ŻURKOWIE.
  • 146. Zofia, Ludwik i Stanisław GAIKOWIE oraz Zmarli z ich rodzin; Janina, Hieronim, Julian i Ryszard MATUSZKIEWICZOWIE oraz Zmarli z ich rodzin.
  • 147. Irena RÓŻYCKA.
  • 148. Józefa i Józef KALWATOWIE, Franciszka i Stanisław oraz Dorota WRÓBLEWSCY; Grzegorz WIŃCZOWSKI, Andrzej WRÓBLEWSKI; Helena i Jan GĄSIOROWIE, Janina i Józef DZIÓŁKOWIE, Katarzyna i Jan DZIÓŁKOWIE; Zofia i Bolesław ŁABUDOWIE, Stefania i Leopold oraz Józef LIŃCZOWSCY; Stefan, Franciszka i Władysław SIEWIERSCY.

Przed Mszą św. o godz. 10:00

  • 1. Zbigniew KOZŁOWSKI, Tadeusz KOZŁOWSKI oraz zmarli z rodziny;
  • 2. Leszek GÓRECKI.
  • 3. Irena DOLIWA-GÓRECKA;
  • 4. Feliks, Marianna, Anna, Roman, Zofia, Bolesław, Elżbieta, Halina, Stanisława i Izydor MANECCY; Maria, Stanisław, Janina, Joanna i Piotr MROCZKOWIE; Wiktoria, Mikołaj i Jakub PETRYKOWIE; Irena i Jan SZYMCZYKOWIE; Jacek i Czesław CZAPROWSCY; Zofia, Krystyna, Roman i Stanisław BERNACZKOWIE; Józef SZTOK; Dusze w czyśćcu cierpiące; Zmarli z rodzin: MANECKICH, KOBYŁECKICH, OLEJNIKÓW, OLESZKÓW, PETRYKÓW, CZAWŁYTKÓW, KUCHARSKICH, NOWICKICH; ks. Antoni KIJ;
  • 5. Józef, Helena i Wiesław SKALIMOWSCY; Stefan, Genowefa i Ryszard MAROWIE;
  • 6. Jan NIKLEWICZ, Teresa DETYNA, Helena i Stanisław KARTECZKOWIE;
  • 7. Maria, Stefan, Stanisław i Leszek WORKOWSCY; Agnieszka, Wiktoria, Jan i Andrzej KANIOWIE; Maria GRABIARZ, Zofia KRYS, Antonina MADR;
  • 8. Stefania i Józef BALONOWIE, Eugenia i Jan SIECHOWSCY;
  • 9. Maria i Mieczysław SZERSZENIOWIE i ich Rodzice; Kazimiera i Franciszek SZCZEPANIAKOWIE i ich Rodzice; Anastazja i Bolesław SEMPEROWIE; Piotr i Paweł SEMPEROWIE;
  • 10. Aniela, Władysław i Stanisław CEMPURA, Cecylia TAJS, Jan ŁOŚ, Urszula HANEK, Anna SIECZKOWSKA.
  • 11. Janina i Marian BIENIEK, zm. Z rodzin BIENIEK i WIŚNIOWSKICH.
  • 12. Janina i Wincenty DRABOWSCY, Maria i Władysław HERMANOWIE
  • 13. Jan KOPKA, Genowefa KOPKA, Kazimierz KOPKA, Wiesława KOPKA
  • 14. Janina WIETECHA, Adolf KAPAŁKA, zmarli z rodziny RUTKÓW, WIETECHÓW, SZOSTKÓW, KAPAŁKÓW
  • 15. Józefa, Stefan GUZIKOWIE; Janina i Adam WŁOCZKOWSCY
  • 16. Zmarli z rodziny GRZYWACZEWSKICH i BURDACKICH
  • 17. Edward, Andrzej, Anna, Maria, Karol CIEŚLOWIE; Józefa, Wincenty RÓŻYCCY; Maria BIAŁKO
  • 18. Mieczysław ROMOWICZ, Adam ROMOWICZ
  • 19. Maria, Józef LUBOWIECCY, Gertruda, Tadeusz BAKOWIE; Katarzyna, Franciszek PERCOWIE; Stanisława RARÓG
  • 20. Marian, Helena, Szymon, Stanisława NALEPKOWIE, Ludwika i Józef MARCINKOWSCY, Stanisław KIJOWSKI, Kazimierz STASZEL, Helena i Wincenty STOCHOWIE, syn Robert, Jadwiga MEUS-ZIMMER.Stefania i Ludwik PIERONEK, Tadeusz ZYGMUNT.
  • 21 Stanisław KIJOWSKI, Antonina i Julian MĘŻYK, Marian NALEPKA, Ludwika i Józef MARCINKOWSCY, Maria i Władysław KIJOWSCY, córka Zofia, Jan i Weronika MĘŻYK, Aleksandra i Antoni KARDAŚ, Kazimierz STASZEL.
  • 22. Helena ZAJADLIK, Józefa SKWARŁO, Maria JAKUBCZYK.
  • 23. Krystyna i Edward OGORZAŁEK, rodzice Maria i Wincenty OGORZAŁEK, Karol i Marcjanna CHWAJA, Aniela SMOLEŃSK, Janina CZERNIK, Maria i Józef JURGAŁA, Apolonia WOLARSKA, Stanisława KRÓLIKOWSKA, Katarzyna i Franciszek RADOSZ, dzieci: Józef, Stanisław, Edward, synowa Małgorzata, ks. Jerzy SIWIEC.
  • 24. Andrzej i Franciszek ŻAK, Izydor i Małgorzata PORĘBSCY, Halina KARPAŁA.
  • 25. Krystyna RUCHAŁOWSKA, Wiktoria i Dominik ZIERNICCY.
  • 26. Ireneusz MILCZAREK, Anna, Zygmunt, Bolesław, Helena i Wacław PACZYŃSCY.
  • 27. Mieczysław LEWICKI, Halina i Mieczysław MROWIEC, Elżbieta i Franciszek DUDA, Zofia i Adam SUWAJ, WANDA I Zbigniew DUSZYK.
  • 28. Józefa i Jan CUBER, zm. Z rodzin SĘDZIKÓW i CUBERÓW.
  • 29. Bronisław, Edwina i Ireneusz CYBORAN.
  • 30. Adam MUSIAŁ, Ludwik i Zofia PYRDA, Wiesław PYRDA, Stanisława i Marek KOPACCY.
  • 31. Robert JANAWA, zm. Z rodzin KIEROŃSKICH i SZAFRANIEC.
  • 32. Stanisław KASPRZYK, Stanisław WĘGRZYN, Józef Jan i Cecylia KASPRZYK.
  • 33. Anna i Jan RĘBILAS, Józef BARNOWSKI, Tadeusz KANOWNIK, Józefa KRAWCZYK.
  • 34. Jakub i Anna KRAWCZYK, Janina i Józef ZASADA
  • 35. zm. Z rodzin KORONÓW, STROJNYCH, POŁANIECKICH, TRYBELÓW, GRZEGÓRZKÓW, GRZYBOWSKICH, AKSMOMÓW, ROSIÓW, NAWROCKICH, WALAWENDRÓW, GAJDÓW.
  • 36. Bogusława KUCHAREK. Janina i Józef NOWAKOWSCY, Bronisława i Bronisław MOTYKOWIE.
  • 37. Marek STAWARCZYK, Maria i Walenty BURLIGA
  • 38. Jerzy, Stefania, Karol KOZIEŁ, Eugenia i Karol ŻMUDA, Edward i Marta PAWELA, Irena WYROBIEC.
  • 39. Janina i Józef ROJEWSCY
  • 40. Karol i Stefania WAŚKO, Zdzisław i Władysława SŁYSZ, Zbigniew i Marta STRONIARZ
  • 41. Zm. z rodzin GRYGIELÓW I SOWÓW, Janina WORONIECKA, Piotr PISZ.
  • 42. Jan, Józef, Antonina i Ludwika ŻYCHOWSCY, Maria, Józef, Stanisław, Ina, Jan, Wojciech, Stefania i Julia GRZĘDZIELSCY, Jan, Stefania, Halina i Alicja SZYDŁOWSCY.
  • 43. Julia i Józef LIZAK, Janina LIZAK, Józef WIECZOREK, Maria i Władysław KLAG, zm. w czyśćcu cierpiący.
  • 44. Kazimierz BŁACHUT.
  • 45. zm. Z rodzin JACHYMIAKÓW i BONKOWSKICH.
  • 46. zm. Z rodzin DENIKÓW, KAŁEMBASIAKÓW, KOŹLAKÓW i KUBIKÓW.
  • 47. Stanisława, Michał, Wojciech JACHIMEK, Apolonia i Jakub MASZAŁEK, Jan KĘPA.
  • 48. Apolonia i Ludwik KLISZKA, Katarzyna i Piotr MENDEL.
  • 49. Janina i Stanisław WRONA, Lidia i Kazimierz WALAWSCY.
  • 50. Wojciech OPIDO, Krystyna i Wojciech MROCZKO, Janina i Michał JUROWSCY.
  • 51. Zofia, Ewa, Mieczysław IWANOS, Wiktoria, Andrzej, Mieczysław POLUS, Adam OKÓLSKI
  • 52. Kazimierz, Marek, Aniela i Józef WĄDOLNI.
  • 53. Eugeniusz KACZANOWSKI, Henryk KALINA, Jan WARCHAŁOWSKI, Jakub WOŹNIEWSKI, Helena i Bronisław BORKOWSCY, Zofia i Ignacy KALINA, Andrzej i Marianna KACZANOWSCY, Helena ŚLEDŹ, Janina WALKOWSKA.
  • 54. Danuta KOBIELA, Marek NOWAKOWSKI.
  • 55. Józef i Franciszka MAJKRZAK, Anna i Piotr CZACHURA, Teresa i Ireneusz KARAMARA.
  • 56. Magdalena i Franciszek FORTUNA, Adam WIĘSEK.
  • 57. Władysława, Mieczysław, Józefa, Teofil, WARZECHA, Bronisława i Władysław CHOLEWA, Henryk, Zofia, Józef SADŁOCHA, Bronisława, Władysław i StanisławPASIEKOWIE, Jan GOŹDZIELA.
  • 58. Stefan, Anna, Jan KOSOWSCY, Zofia i Julian WÓJCIK, Robert PAWLAK.
  • 59. Bronisława i Józef KOŚCIÓŁEK, Marian ŻUREK.
  • 60. Julianna i Andrzej KUPKA i zm. z rodziny, Henryk SZOSTAK i zm. z rodziny.
  • 61. zm. z rodziny: PAŻDŻAŁÓW, ANTONIAKÓW, ZABAGŁÓW, MARTYNÓW, BOBKÓW; Zygmund, Zofia, Zbigniew, Janina, Irena, Stanisław, Julian, Genowefa, Jan, Mieczysław, Helena, Michał, Wiktoria, Helena, Leon
  • 62. Zmarli z rodziny: DĄBROWSKICH, NOWAKÓW, ŁACHETÓW, BARCZÓW, WALUSIÓW, STACHURÓW, ROGUCKICH, BORYCZKÓW
  • 63. Stanisława i Tadeusz PATOŁA, Amelia i Bronisław POKUTA, Genowefa CUPIAŁ
  • 64. Jan, Maria, Józef GRYBOSIOWIE; Jan, Helena WĄSOWIE; Anna KONIECZNA, Franciszek, Stanisława, Krzysztof GRUCHAŁOWIE; Marian i Józefa GIZA; Włodzimierz PIOTROWICZ; ks. Michał BUŁGAJSKI
  • 65. WZOREK: Stefan, Zygmunt i Franciszka; CYBULSKI Franciszek i zmarli z rodziny; SIERAK Jan i Agata oraz zmarli z rodziny
  • 66. Jan ZIARKO, Rozalia i Józef FRYDELOWIE
  • 67. Eugeniusz OZÓG, Jerzy LUTY
  • 68. Jolanta HOJDAŁA-PORĘBA, Zbigniew HOJDAŁA
  • 69. Marek MIKOŁAJCZYK, Michalina CURZYDŁO, Michał CURZYDŁO, Ewa MROZOWSKA
  • 70. Jan GASEK; Stanisława, Albin GASKOWIE; Magdalena, Jakub, Tadeusz, Franciszek FUDALI; zmarli z rodz. WOSIKÓW
  • 71. Jan i Maria DZIADONIOWIE; Walenty i Władysława HERUDZIŃSCY; Kazimierz HERUDZIŃSKI
  • 72. Jan KOZIEŃ, zmarli z rodziny KOZIEŃ; Józef i Katarzyna PUDEŁKO, Kazimierz PUDEŁKO, Wojciech PUDEŁKO, Marcelina JĘDRAS, Stanisław BANIA, Kazimierz KOT, zmarli w czyśćcu cierpiący.
  • 73, Agnieszka SADOWSKA, Barbara BULANDA, Zofia, Piotr, Feliks, Helena, Franciszek MARCINIAKOWIE
  • 74. Aniela, Stanisław FIJOŁKOWIE; Maria, Jan TOMASIKOWIE
  • 75. Kazimiera i Czesław KOWALCZYKOWIE, Stefania i Jakub DUPLAKOWIE.
  • 76. Zbigniew i Józefa WIDOMSCY; Leon ROMAN, Leokadia i Franciszek PRAŻUCHOWIE.
  • 77. Józef SATOŁA, żona Maria i syn Emil; Błażej SATOŁA, żona Małgorzata; Alojzy BĘBEN, żona Anastazja syn Jerzy i córka Maria.
  • 78. Edward WOŁCZYK.
  • 79. Maria i Wołodymyr.
  • 80. Jan ŁOBOS i zmarli z rodziny: ŁOBOSÓW, WRÓBLÓW, BOBROWSKICH, WOJCIECHOWSKICH i CZMIELEWSKICH; Adolf GRYGUŚ, Roman NAWALANIEC oraz zmarli Sąsiedzi z ul. Strąkowej.
  • 81. Jan ŁOBOS i zmarli z rodziny: ŁOBOSÓW,; Adolf GRYGUŚ, Roman WRÓBLÓW, BOBROWSKICH, WOJCIECHOWSKICH i CZMIELEWSKICH NAWALANIEC oraz zmarli Sąsiedzi z ul. Strąkowej.
  • 82. Wojciech, Maria, Jadwiga, WIKTORIA, Andrzej POŚPIECHOWIE, Jan, Jadwiga, Irena, Seweryn NOWAKOWIE, Elżbieta ŻURASZEK, Regina KUBIATOWICZ, Stefania DOPIERAŁA, Maria WINKOWSKA.
  • 83. Edward, Rozalia, Józef, Teofila LANGEROWIE, Honorata, Maria, Tadeusz, Teodor, Stefania BOCHENKOWIE, Czesława BIGAJ, Piotr CIERASZEWSKI, Irena SALA, Danuta PARECKA.
  • 84. Jakub i Maria KUREK, Stanisław i Władysława MLECZKO, Władysław i Henryka KUREK, Marian i Bronisława KOWALSCY, Helena i Edward MISIOW.
  • 85. Bogumiła, Stanisław i Jan PRZYBYŁA, Antonina i Bronisław KANTOR, zwarli z rodzin: PRZYTUŁA, PRZYBYŁA, DYRDA, SZCZUREK, KANTOR.
  • 86. Józef KASPRZYK i córka Anna, Zbigniew i Anna KUCHARCZYK.
  • 87. Zdzisław i Janina KWATER.
  • 88. Krystyna i Marian ZAWISZA, syn Zdzisław, Maria i Piotr FILIPOWSCY, syn Zygmunt, Maria i Paweł KARCZ.
  • 89. Henryk i Maria i wszyscy zmarli z rodziny RADONIÓW, Julian i Maria i wszyscy zmarli z rodziny TURKÓW, zmarli z rodzin: SZCZEPANIAKÓW, MAJÓW, OGARKÓW, WĄDOLNYCH, Ludwik i Helena STELA, Zofia BOCHENEK, siostra Celina Stefania BRONIKOWSKA, ks. Bronisław Bułka, Władysław i Michał MATOGOWIE i zmarli w czyśćcu cierpiący.
  • 90. Krzysztof NATKANIEC, Franciszek ORŁOWSKI.
  • 91. Bohdan NACEWSKI, Wanda i Stefan MOROZ, Michał i Marianna JAŚNIKOWSCY, Wanda i Aleksander JASTRZĘBSCY, Eufrozyna ZARUSKA, zmarli z rodzin: GŁUCHOWSKICH I GRUŻEWSKICH.
  • 92. Grzegorz WIK, Teresa BEDNARSKA i zmarli z rodzin WILKÓW, KĘPÓW, WOŹNIAKÓW.
  • 93. Władysław i Aniela ZAWADZCY, Tadeusz, Marian i Maria SZOSTAKOWIE, i zmarli z rodzin SZOSTAKÓW i ZAWADZKICH.
  • 94. Mieczysław, Eugeniusz, Franciszek, Maria Bronisława HARAF, Zofia i Władysław NOWAK.
  • 95. Antoni i Eugenia KLUSKA, Jan i Julia GURGUL, Kunegunda, Franciszek, Stefania i zmarli z rodzin: KLUSKÓW i BATKÓW, Michał BEDNOWSKI, Marek NICIEJA, Zuzanna MLECZKO, polegli w obronie Ojczyzny, ofiary wojen i kataklizmów, zmarli oczekujący od nas pomocy.
  • 96. Bronisław i Agnieszka JACKIEWICZ, Tadeusz, Teofil i Julia STANISŁAWSCY, Ryszard MACIASZEK, Anna i Józef STANISŁAWSCY, ks. Jerzy MOSKAL, Władysława i Jan MOSKAL, Michał MAZUR, Renata GIERLASZYŃSKA, Halina GORCZYCA, Piotr LOKATOR.
  • 97. Helena KAJCA, Józef MUZYK, zmarli z rodz. TOMCZYK.
  • 98. Marianna MOSKWA, Marian DZIWISZ.
  • 99. Marcela i zmarli z rodzin: TRELÓW, (czyt. Kuczerów) KUTSCHERÓW, TROJANOWSKICH I ROCHÓW.
  • 100. Janina, Józef, Adam DZIEŃ, Antonina i Józef NOWAK, zmarli w czyśćcu cierpiący.
  • 101. Maria i Mieczysław KRUPIŃSCY, Aniela i Józef BŁAUT.
  • 102. Jan NIEMIEC.
  • 103. Grzegorz, Izabela, Kazimierz, Józef, Marta FITOWIE, Eleonora, Stanisław, Maria, Józef KAMYSZOWIE, Andrzej OLESIŃSKI.
  • 104. Stanisława i Wacław ŚWINOGA, Helena i Tadeusz CYCHNER, Krystyna KASPERCZYK, Kazimierz CYCHNER, Wanda OGÓREK, córka Katarzyna, Krystyna i Stanisław ZYGMUNT, Zofia i Aleksander SZKLARSCY, Grażyna SZKLARSKA.
  • 105. Maria i Bolesław STUDZIŃSCY, Helena i Edward MORAWSCY,
  • 106. z rodziny KACZMARCZYKÓW: Maria i Marian, Stanisława i Jan oraz Henryk, z rodziny KUCIEL: Szczepan i Joanna, Maria i Jan oraz Maria i Jan MAZUR.
  • 107. Amalia, Kazimierz, Lucyna, Antonina i Wojciech ŁACHOWIE, Maria i Alojzy, Stefania i Franciszek WÓJCIKOWIE, zmarli z rodziny KAMIENIARCZYKÓW.
  • 108. Maria i Leon SOKOŁOWSCY, Józefa i Andrzej DZIURA, Bronisława i Jan MAGIERA, Józefa i Bogusław CICHY, Helena i Franciszek PORĘBNY, Krystyna WÓJTOWICZ, Marian KOSTYCZ, Krzysztof KLUZEK, Maria i Julian NOWAK, Anna i Stanisław PALUCH.
  • 109. Kunegunda i Józef FUDALEJ i zmarli z rodziny, Franciszek, Maria, Wojciech, Jan ŚMIGOWSCY i zmarli z rodziny, Antonina, Józef, Eugeniusz JANOSIK i zmarli z rodziny, Jan, Antonina, Władysław, Paweł KUĆMIERZ i zmarli z rodziny, Mariola i Zdzisław KOPIEC i zmarli z rodziny, Teresa i Kazimierz TABOR i zmarli z rodziny.
  • 110. Stanisław OKRĘGLICKI, Irena i Mieczysław GAWEŁ, Katarzyna TALAGA, ks. Ryszard GAWEŁ.
  • 111. Zofia i Walenty WRZEŚNIOWSCY, Apolonia, Piotr i Ryszard BARANIK.
  • 112. Jan MAŁECKI
  • 113. Stanisław i Maria GANCARZ, syn Roman, Zdzisław i Zofia JAKUBIEC.
  • 114. Hermina i Eugeniusz KĘKUŚ, Zofia i Stanisław NOWAK.
  • 115. Józef i Zofia NIEMIEC, Maria FRANCZYK, i zmarli z rodzin NIEMCOW I DUDKÓW.
  • 116. Józef LEWICKI.
  • 117. Józefa i Czesław JAMBORSCY, i zmarli z rodzin WILCZYŃSKICH i JAMBORSKICH, Stanisław JAJKIEWICZ i zmarli z rodzin ŁOJKÓW I JAJKIEWICZÓW, Barbara FREŃ.
  • 118. Grzegorz PUTEK, Helena i Władysław WRÓBLEWSCY.
  • 119. Jan i Janina TYLKOWIE i zmarli z rodzin BAŃDÓW i PŁACZKÓW.
  • 120. Józefa, Józef i Marian MIKLER, Lucyna i Marian PASTUSZKO.
  • 121. Jan i Bronisława BRYJAK, Henryk DOMARADZKI.
  • 122. Antoni RAJCZYK, Waleria i Józef JANISZEWSCY.
  • 123. Jerzy, Elżbieta, Stanisław i Henryk WADAS, Augustyn i Czesława CIEŻ, Maria KOŁACZYŃSKA, Joanna BIEL, Katarzyna PIOTROWICZ, Czesław SAGAN, Marian, Stanisława i Stanisław OPIOŁA,.
  • 124. Franciszek i Anna MUCHA, syn Józef, Waldemar i Lucyna NIEBRZEGOWSCY.
  • 125. Jan, Rozalia i Jakub KORZONEK, Stanisław, Stanisława i Władysława WRZODEK, Zofia, Józef, Anna i Józef KRUPA, ks. Jerzy LEŚKO, i rodzice Felicja i Stefan LEŚKO.
  • 126. Kazimierz i Władysław KŁAPYTA, Stanisław, Genowefa i Małgorzata BURY.
  • 127. Maria i Wojciech STROJEK, Katarzyna i Jan STROJEK, Zofia i Franciszek PAUL, Milena DEC, Anna RACHLE, o. Krzysztof WANAT
  • 128. Jan I Regina STANISZ syn Józef, Piotr i Katarzyna KOFIN, syn Piotr, Julia Antoni i Maria DYLĄG, Antoni HALABURDA, Stanisław, Zofia, Władysław i Józef CYGAN.
  • 129. Kamila, Stanisław, Stanisława, Józef, wszyscy zmarli z rodzin: ZIEMBA, MIZERA, BOUDAR, MICHALEC.
  • 130. Stanisław MAŁEK, Helena ZACZYŃSKA.
  • 131. Kazimierz, Helena, Stanisław, i Stanisława PITRUS, zmarli z rodzin SZEPIEŃCÓW i PITRUSÓW, Stefania i Leonard CZAPLARSCY, zmarli z rodzin KRAKOWIAKÓW i CZAPLARSKICH.
  • 132. Teresa i Mieczysław KOZIOŁ, Teresa i Jan GACZOREK.
  • 133. Teresa ŻABICKA.
  • 134. Karol i Zofia MOTYKA, Katarzyna i Cyryl SAŁACH, Helena, Franciszek, Antoni, Kornelia, Krystyna i Cecylia JAKUBIK, Janina, Bronisława, Józef i Tadeusz BROŚ, Antoni i Aniela TYCZKA, Antoni i Maria MOTYKA, Salomea i Stanisław BUJAS, Julia MRÓWCZYŃSKA.
  • 135. Władysław, Marian, Maria, Maciej, Wiktor, Józefa, Czesława, Emilia i Kazimierz SARZYŃSCY, Zofia i Antoni JAROMIN, Zofia, Jan, Władysław, Józef, Marcin i Katarzyna ŁOIN, Maria i Jan ZAGAJA, zmarli sąsiedzi, Stefania i Wojciech ROLA, Katarzyna i Józef JASIŃSCY, Joanna, Jan, Ireneusz i Danuta ROLA, Kazimiera, Jan, Stefan i Andrzej JASIŃSCY, Jan IGIELSKI, Jan PACH, Maria, Jan, Stanisław i Marek BUGARA, Jadwiga i Szczepan DAMASIEWICZ, Maria i Feliks JASIŃSCY, Jakub CIOŁEK, Tomasz GUT, Małgorzata KĄCKA, Maria BAŃKOWSKA, Jacek HERMAN; Helena BARANOWSKA, Ignacy Władysław, Leonard, Mateusz i Antoni BARANOWSCY, Helena, Lucyna i Józef KORNACCY, Ryszard ANTONIAK, Irena, Halina i Czesław PILARSCY, Krystyna i Stanisław SAŁATA, ks. Piotr PODSIADŁY, księża katecheci, siostry zakonne, sąsiedzi, znajomi, przyjaciele; Władysław, Józef, Stanisław, i Maria SPROSCY, Janina i Andrzej SOJAKOWIE, Andrzej NOWAK, Julia ZAJĄC, Stanisław, Apolonia i Idzi SKÓRKA, Janina DANIEC, Tekla ZEMBURA, kapłani: Waldemar, Piotr, Stanisław, Wiesław, Krzysztof i zmarli z ich rodzin, Siostry Nazaretanki.
  • 136. Józef, Jan i Zofia ŁUKASZOWIE, Jan CHOWANIEC, Maria GABRYŚ, Władysław BARNASZ.
  • 137. Janusz i Katarzyna KRAWIEC, Józefa i Antoni WACHOWIE, siostra Teresa.
  • 138. Jakub i Teresa MIROCHNA, Katarzyna i Krzysztof IWAŃSCY, Adam i Dominik OLSZEWSCY, Helena PRZEŹDZIĘK, siostra Maria Albertyna.
  • 139. Janina, Ferdynand i Marek KUFFNER, Bronisława i Stanisław KUBIT, Katarzyna i Bronisław KUFFNER.
  • 140. Elżbieta i Stanisław PERZANOWSCY, Teresa i Zenon SPICHALSCY.
  • 141. Krystyna i Kazimierz LIPOWSCY, Stanisława CHARUZA i zmarli z rodziny.
  • 142. Maria i Wanda ADAMCZYK
  • 143. Danuta SOBOŃ, Dorota, Kazimierz i Janina SOŚNICCY, Grażyna i Leon SOBOŃ, Paweł RUDZIK, Marian CZERWIŃSKI.
  • 144. Jadwiga, Leopoldyna, Augustyn, Stanisław, Leopoldyna, Augustyn, Zbigniew i Jerzy STARCZEWSCY, Leonarda, Włodzimierz, Józef PIOTROWSKI, Jerzy.
  • 145. Julia KOŚCIŃSKA.
  • 146. Halina, Władysław, Helena i Stanisław CHMIELEWSCY, Mariola KUBOWICZ, Łucja, Henryk, Helena, Marian i Lucjan WERESZCZYŃSCY, Aleksander, Jan Alicja, Bronisława i Józef TARKOWSCY, Wanda i Antoni GAJEWSCY, Józef ZELEK.
  • 147. Stanisław i Stanisława KOŁODZIEJCZYK.
  • 148. Elżbieta KRZYŻAN, Helena i Tadeusz KWAŚNIEWSCY, Halina i Florian KRZYŻAN, Stanisław i Janina ZAJĄC, Julianna i Wincenty PEREK, Helena, Marian PEREK, Józefa OWCZAREK, zmarli z rodzin: ZIÓŁKOWSKICH, BAUER, KRZYŻAN, PIERTRUSKICH, KWAŚNIEWSKICH, PEREK i ZAJĄC.
  • 149. Edward KOWALSKI, Zofia i Wojciech LECH, Anastazja, Jan i Eugeniusz KOWALSCY Marian DOBOSZ.
  • 150. Zbigniew i Marek PYRZ, Maria, Wacław i Andrzej CZTERNASTEK, Anna i Leopold PYRZ, Barbara NATKANIEC.
  • 151. Wanda TKACZYK oraz zmarli rodzice i brat.
  • 152. Anna i Roman KRAWCZYK, Anna Franciszek i Józef WOŹNIAK.
  • 153. Tadeusz, Krystyna i Franciszek BOGUNIA, Jadwiga, Władysław i Tadeusz KAWA.
  • 154. Franciszek, Anna i Andrzej ŻOŁNIERCZYKOWIE, Roman, Stanisław, Janina i Kazimiera ZIELIŃSCY, Maria CHOCHÓŁ, Tadeusz i Stanisław SZCZUREK.
  • 155. Helena i Władysław RACHWALIK, Maria, Zofia, Teresa i mężowie, Paulina SZCZERBA, Zbigniew GABRYŚ, Stanisława, Tadeusz, Andrzej, Paweł Maria, Janina, Katarzyna, Władysław, Maria, Ryszard, Oliwier i rodzice, Aina, Rune, Maria, Franciszek, Stanisława, Feliks, zmarli w czyśćcu cierpiący.
  • 156. Jolanta, Janusz, Helena, Stanisław, Janina, Teofil, Eugenia, Marianna, Hipolit, Leonia.
  • 157. zmarli z rodzin: MIERNIKÓW, POPIELÓW, ZACHOROWSKICH.
  • 158. Rozalia i Władysław RYBARZOWIE, Anna i Jan BIELOWIE, Rafała JAŚKOWIEC. Wszyscy zmarli z rodzin RYBARZÓW, BIELÓW i JAŚKOWCÓW.
  • 159. Józef i Janina LENIKOWIE, Aniela PRYK.
  • 160. Ludwika i Józef POCIECHOWIE, Tadeusz NIEDOPYTALSKI, zmarli z rodzin: POCIECHÓW, LEWICKICH, BROŃCZYKÓW, PIETRZYKÓW, NIEDOPYTALSKICH; Helena i Zdzisław ŚMIŁKOWIE, Danuta GÓRCZYŃSKA.
  • 161. Helena WRZEŚNIAK, Janina i Franciszek MAKUCHOWIE, Antonina i Andrzej KOZIENIOWIE.
  • 162. Czesław MIELEC i dusze zmarłych z rodziny MIELCÓW; Anna i Józef MALINOWSCY i dusze zmarłych z rodziny MALINOWSKICH; Barbara DYMEK i dusze zmarłych z rodzin: PAŁKÓW, GOŁDYNIÓW, DYMKÓW; Henryk KUBINA, Grażyna KIERAŻYŃSKA-SZWAJNOCH, Jolanta PITEK, ks. Jacek RAPACZ, ks. Krzysztof SOJKA, s. Magdalena ADAMEK, s. Bernardyna BOBBER.
  • 163. Anastazja i Stefan KŁOSIŃSCY, Kazimiera i Franciszek KAWOWIE, Władysław i Zofia CZYŻOWIE, Jerzy, Marek, Jerzy i Wanda KUBLIŃSCY, Janina MIKOS, Grażyna i Wiesław GĄDEK, Adam MĘDREK.
  • 164. Zmarli z rodziny: GAWLIKÓW, MIĄSÓW, ŚCIBORÓW, DEPOWSKICH WÓJCIKÓW, BARTYZELÓW, BOCHENKÓW.
  • 165. Zofia, Anna i Józef STANKOWIE; Jadwiga i Stanisław JANKOWSCY.
  • 166. Julia, Stanisław i Jan SOKOŁOWIE; Stanisław, Anna i Zenon STUDLIKOWIE.
  • 167. Helena, Zygmunt i Kazimiera SCHABOWIE; Franciszek KLIMA, Mieczysław, Bernarda, Józefa, Kazimiera i Jan WÓJCIAKOWIE; Marianna , Władysław i Kazimierz.
  • 168. Mieczysław i Teodozja LEŚNIAKOWIE.
  • 169. Stefania i Jan BURDA. Krystyna i Zofia BURDA. Artur STRYCHARCZUK.
  • 170. Kazimierz PIĄTEK. Maria i Marian STANEK.
  • 171. Wiktoria i Stanisław JANASOWIE oraz syn Józef. Genowefa i Stanisław ABRAMOWIE. Stefania i Tadeusz BUDŻYŃSCY. Anna i Tadeusz RATAJCZYKOWIE. Elżbieta JADOSZEWSKA. Władysława i Szczepan CICHOCCY. Maria LUBASIŃSKA.
  • 172. Halina i Marian STROMECCCY; Maria i Jan RAŹNY; Maria WIECH.
  • 173. Stanisław GORCZYŃSKI i syn Paweł.
  • 174. Barbara i Czesław MAŁECCY.
  • 175. Bogusław ZAJĄC, Marianna i Antoni BIENIOWIE oraz syn Wiesław; Zofia i Stefan RYSIOWIE.
  • 176. Adela i Józef KRÓLOWIE, Anna i Bronisław TRZUPKOWIE, Barbara i Sergiusz CZERENKOWIE, Władysława i Kazimierz ZAMOROWIE, Robert TRZUPEK, Tadeusz PIECH.
  • 177. Tadeusz, Ludwika, Stanisław BOJARCZUKOWIE; Janina i Jan LEKSOWIE
  • 178. Rozalia, Stanisław, Józef, Jan, Władysław JURKIEWICZOWIE; Józef, Piotr TRZEBUNIAKOWIE; Augustyna i Andrzej KĘDZIOROWIE; Maria ŚWIETLAK
  • 179. Marek GĄSIOROWSKI, Józefa POTEMPA.

27-11-2022

Konkurs Szopek

Zapraszamy do udziału w konkursie na rodzinną szopkę bożonarodzeniową. Prace można składać w zakrystii do poniedziałku, 19.12.

REGULAMIN

Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych

    I. Postanowienia ogólne
  1. 1. Organizatorem konkursu jest Parafia pw. Zesłania Ducha Świętego w Krakowie
    • 2. Celem konkursu jest:
    • Zachowanie tradycji budowania szopek bożonarodzeniowych;
    • Przygotowanie rodzinne do przeżywania świąt Bożego Narodzenia w duchu religijnym;
    • Prezentacja szopki bożonarodzeniowej jako elementu kultury chrześcijańskiej i narodowej.
    • 3. Tematyka konkursu

      Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie przestrzennej pracy plastycznej – szopki bożonarodzeniowej statycznej lub ruchomej. Koniecznie należy uwzględnić wyraźne elementy tradycji Bożego Narodzenia. Oceniane będą:
    • wrażenie artystyczne, estetyka pracy
    • oryginalność pomysłu
    • motywy biblijne ukazujące narodzenie Chrystusa w Betlejem
    • wkład pracy
    • trwałość konstrukcji
    II. Warunki konkursu

    Konkurs skierowany jest do rodzin mieszkających na terenie Parafii pw. Zesłania Ducha Świętego ul. Rostworowskiego 13, 30-358 Kraków

    • 1. Prace oceniane będą w 2 kategoriach
    • a. rodziny z dziećmi
    • b. dorośli – prace rodzin bezdzietnych
  1. 2. Każdy uczestnik konkursu - Rodzina może dostarczyć jedną pracę przestrzenną wykonaną z dowolnego tworzywa.

    Konstrukcja szopki powinna być stabilna. Wszelkie elementy powinny być przymocowane w taki sposób, by się nie przesuwały. Pracę należy opatrzyć metryczką zawierającą dane: Imię, nazwisko, adres zamieszkania, adres do korespondencji, numer telefonu, miejsce informacje na temat szopki: wymiary (podstawa, wysokość), materiały użyte do budowy szopki, w przypadku dzieci podpis rodzica – jako osoby zgłaszającej.
    • 3. Terminarz:
    • Szopkę należy dostarczyć do 19.12.2022r. (poniedziałek) do godz. 19.00
    • Otwarcie wystawy nastąpi w dniu 22.12.2022 r. w kościele
    • Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się 23.12.2022 r. (piątek) podczas ostatnich Rorat z udziałem dzieci o godz. 18:00
  2. 4. W przypadku konieczności podłączenia szopki do sieci elektrycznej należy zaznaczyć to w zgłoszeniu oraz dołączyć oświadczenie uczestnika (konstruktora) lub opiekuna o pełnej odpowiedzialności za bezpieczeństwo szopki.
  3. 5. Wszystkie wykonane prace zostaną zaprezentowane na wystawie i poświęcone.
  4. 6. Szopka stanowi własność rodziny. Po zakończeniu konkursu każdy uczestnik zabiera szopkę do domu.
  5. 7. Pisemne zgłoszenie jest równoznaczne z wyrażeniem zgody przez uczestników na przetwarzanie danych osobowych wyłącznie do celów konkursu (w tym publikacji na stronie internetowej parafii).
  6. 8. Zgłaszający pracę oświadcza, że jest ona jego autorskim dziełem.
  7. 9. Zgłoszenie udziału w konkursie oznacza również pełną i nieodwołalną akceptację warunków niniejszego regulaminu.
    III. Ocena i nagrody
  1. 1. Prace oceniać będzie Komisja Konkursowa powołana przez Proboszcz Parafii.
    • 2. Szopki będą oceniane według następujących kryteriów:
    • ogólne wrażenie artystyczne, oryginalność pomysłu;
    • opracowanie ogólne, dobór i wykorzystanie materiałów (w szczególności naturalnych);
    • motywy regionalne;
    • wkład pracy;
    • estetyka pracy oraz trwałość konstrukcji;
    • walory plastyczne (kompozycja, kolorystyka, dodatki).
  • 3. Wyniki konkursu zwierające imiona i nazwiska autorów nagrodzonych prac zostaną podane do publicznej wiadomości na stronie internetowej parafii.
  • 4. Od decyzji Komisji Konkursowej nie przysługuje odwołanie ani nie będzie prowadzona na ten temat żadna korespondencja.
  • 5. Prace odbierać będzie można do dnia 24 grudnia 2022r. do godz.10.00.

  • Uwagi końcowe:

    Organizator zastrzega sobie prawo do utrwalenia przebiegu konkursu na fotografiach w celu późniejszej publikacji.

    27-11-2022

    KOLĘDA 2022/23 NA ZAPROSZENIE

    Czas Bożego Narodzenia, to spotkanie z Jezusem, który przychodzi do naszej codzienności, naszych domów i rodzin. Przeżywamy to m.in. przez wizytę duszpasterską zwaną kolędą, w której Pan Jezus w osobie kapłana nawiedza i błogosławi nasze domy. W tym roku kolęda będzie zorganizowana w oparciu o zaproszenie kierowane od wiernych. Kartki z zaproszeniem znajdziemy na stolikach na środku kościoła i przy wyjściach. Prosimy składać je do niedzieli, 18 grudnia.
    Wcześniejsze zgłoszenia pomogą w lepszym zaplanowaniu wizyty. Prosimy, by nie odkładać sprawy na ostatnią chwilę.

    09-10-2022

    Strumienie Miłosierdzia

    Zapraszamy do naszego kościoła w sobotę od 10. do 21. W czas modlitwy, refleksji i świadectw o Bożym działaniu poprowadzą nas słowa Jezusa: „Nie martwcie się o swoje życie” (Mt 6,25). Gościem wydarzenia będzie ks. bp. Andrzej Przybylski – delegat KEP dla Odnowy w Duchu Świętym. Wygłosi dla nas konferencje i będzie przewodniczył Eucharystii o 18:00.
    Wieczorem czas uwielbienia i modlitwy wstawienniczej.
    Program: http://krakow.odnowa.org/1697-2/

    25-09-2022

    OAZA PO LATACH

    Wszystkich, którzy przeszli formację w Ruchu Światło-Życie zapraszamy serdecznie na spotkanie: „OAZA PO LATACH”, w sobotę, 22.10. Nasze dziękczynienie za charyzmat sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego i jego owoce w naszych sercach rozpocznie się Mszą św. o godz. 15:00, po której zapraszamy do spotkania przy stole. Bardzo prosimy o przekazanie zaproszenia znajomym, także tym, którzy przeprowadzili się z naszej Parafii.


    W celach organizacyjnych zachęcamy do zapisania się poprzez podany poniżej link.
    Formularz zapisów na spotkanie

    Chętnych do podzielenia się multimediami (zdjęcia, filmy) z życia ruczajowskiej oazy prosimy o kontakt: par.ruczaj@gmail.com

    18-09-2022

    Imieniny ks. Mateusza

    W środę, 21 września ks. Mateusz Ostwald świętuje imieniny. Zachęcamy do modlitwy w jego intencji szczególnie na Mszy św. w środę o godz. 18:00.

    18-09-2022

    Zbiórka złomu złota

    Stare, zniszczone łańcuszki, kolczyki, pierścionki itp. można ofiarować na pozłocenie naczyń liturgicznych (5 puszek) do rozdawania Komunii św. Bóg zapłać za każdy dar dla Jezusa Eucharystycznego.

    05-06-2022

    Uroczystość Zesłania Ducha świętego

    W niedzielę, 5 czerwca J.E. w Zesłanie Ducha świętego, uroczystość odpustową naszej Parafii, abp Marek Jędraszewski przewodniczył Eucharystii o godz. 11:30.
    więcej:
    https://diecezja.pl/aktualnosci/abp-marek-jedraszewski-duch-swiety-umacnia-w-czlowieku-boza-madrosc-i-moc/

    27-03-2022

    REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

    „BÓG JEST PO TWOJEJ STRONIE”

    o. Bartymeusz Kędzior, bernardyn i ks. Mateusz Hosaja, proboszcz na os. Oficerskim w Krakowie

      Niedziela - 27.03.2022

      Przez cały dzień towarzyszy w modlitwie zespół "Zapatrzeni" z Leżajska 7.15, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 16.00, 18.00, 19.30 Msze Święta z nauką rekolekcyjną dla wszystkich
    • 17.00 - Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym
    • 19.30 - Msza Święta z nauką rekolekcyjną dla wszystkich, a po niej WIECZÓR CHWAŁY wraz z towarzyszącym zespołem muzycznym „Zapatrzeni” z Leżajska.

      Poniedziałek – 28.03.2022
    • 6.30 – Msza Święta z nauką rekolekcyjną dla wszystkich
    • 8.30 - Msza Święta z nauką dla wszystkich i nabożeństwem przebłagalnym, a po niej nauka stanowa dla kobiet
    • 18.00 - Msza Święta z nauką dla wszystkich i nabożeństwem przebłagalnym, a po niej nauka stanowa dla kobiet
    • 19.30 – Msza Święta z nauką dla wszystkich

      Wtorek – 29.03.2022
    • 6.30 – Msza Święta z nauką rekolekcyjną dla wszystkich
    • 8.30 - Msza Święta z nauką dla wszystkich, a po niej nauka stanowa dla mężczyzn
    • 9.30 – możliwość spowiedzi dla chorych
    • 10.00 - Msza Święta dla osób samotnych, starszych i chorych
    • 17.00 - Droga krzyżowa
    • 18.00 - Msza Święta z nauką dla wszystkich, a po niej nauka stanowa dla mężczyzn
    • 19.30 - Msza Święta z nauką dla wszystkich

      Środa – 30.03.2022
    • 6.30 – Msza Święta z nauką dla wszystkich na zakończenie rekolekcji
    • 8.30 - Msza Święta z nauką dla wszystkich na zakończenie rekolekcji Adoracja Najświętszego Sakramentu: 9:30-18:00
    • 18.00 - Msza Święta z nauką dla wszystkich na zakończenie rekolekcji
    • 19.30 - Msza Święta z nauką dla wszystkich na zakończenie rekolekcji
    Okazja do spowiedzi: poniedziałek – środa 6:30-10:00, 16:00 – 20:00

    20-02-2022

    PIELGRZYMKI PARAFIALNE – PROPOZYCJE

    Ufni w Bożą Opatrzność, która pomoże nam wyjść z ograniczeń pandemicznych, a świat będzie żył w pokoju, chcemy powrócić do parafialnej turystyki pielgrzymkowej.
      W tym roku jest propozycja zorganizowania parafialnej pielgrzymki:
    • do FATIMY (w dwóch wersjach) 4-dniowa: 18-21 sierpnia 2022 (wylot z Krakowa) lub 8-dniowa: 18-25 sierpnia 2022 (wylot z Warszawy);
    • ewentualnie też
    • do włoskiej APULII (śladami Ojca Pio i św. Mikołaja) 5-dniowa: 26-30 sierpnia 2022.
    • Więcej informacji na stronie internetowej, w gablocie parafialnej oraz w zakrystii.
      Wszystkich chętnych uczestnictwa prosimy o zdeklarowanie się do końca marca osobiście w zakrystii lub kancelarii oraz przez SMS na telefon Ks. Kazimierza WYRWY (+48/ 518-930-888).

    Organizator – Ks. Kazimierz WYRWA

    20-02-2022

    NABOŻEŃSTWO CZTERDZIESTOGODZINNE PRZED WIELKIM POSTEM

    W ostatnią niedzielę karnawału, 27 lutego, po każdej Mszy św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, chwila wspólnej adoracji, błogosławieństwo i czas na indywidualną adorację w ciszy do kolejnej Mszy św.
    Nabożeństwo Czterdziestogodzinne będzie kontynuowane przez dwa kolejne dni – w poniedziałek, 28 lutego i wtorek, 1 marca.
    O godz. 8.30 będzie dodatkowa Msza św., po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu do cichej indywidualnej adoracji do godz. 18.00.
    W tym czasie będzie o godz. 15.00 – Godzina miłosierdzia, a o godz. 17.30 – wspólny Różaniec w intencji trzeźwości w narodzie.

    Bardzo serdecznie zapraszamy na adorację w dowolnym czasie.
    Ufamy, że przez cały czas będą adorujący.

    20-02-2022

    ŚRODA POPIELCOWA

    W środę, 2 marca przypada „Popielec”, który rozpoczyna Wielki Post.
    Msze św. z obrzędem błogosławienia popiołu i posypania nim głów będą:
    o godz. 6.30, 8.30, 10.00, 16.30, 18.00 i 19.30.

    Środowe nabożeństwo Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w tym roku jest odprawiane w ramach codziennej adoracji, którą rozpoczynamy o godz. 17.30.

    20-02-2022

    DZIEŃ POKUTY I POST ŚCISŁY

    Przypominamy, że Środa Popielcowa jest dniem pokuty.
    W tym dniu obowiązuje post ścisły — wszystkich między 18. a 60. rokiem życia, czyli ograniczenie posiłków do jednego do syta oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
    Pozostałych — dzieci, osoby starsze i chore — obowiązuje tylko abstynencja od pokarmów mięsnych.

    W dniu dzisiejszym rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i wyzwolenie z innych nałogów, a od Środy Popielcowej — kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

    Przez cały tydzień do wspólnej modlitwy w tych intencjach zapraszamy o godz. 17.30.

    20-02-2022

    OKRES SPOWIEDZI I KOMUNII WIELKANOCNEJ

    W naszej archidiecezji w Środę Popielcową rozpoczyna się okres Spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej, który potrwa do 12 czerwca, czyli do uroczystości Trójcy Przenajświętszej.
    W tym czasie każdy praktykujący katolik powinien skorzystać z sakramentu pokuty i przyjąć Komunię św.

    20-02-2022

    NABOŻEŃSTWA PASYJNE

      W Wielkim Poście odprawiamy nabożeństwa pokutne:
    • Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym — w niedziele, o godz. 17.00;
    • Droga krzyżowa — we wtorki, o godz. 17.00; oraz w piątki, o godz. 8.30, 17.00 i 19.00;
    • Godzina miłosierdzia — w piątki, o godz. 15.00.

    18-10-2020

    ZASADY OBOWIĄZUJĄCE W KOŚCIOŁACH W CZASIE PANDEMII

    W związku z ponownym wprowadzeniem obostrzeń sanitarnych na terenie naszego kraju bardzo prosimy wszystkich bez wyjątku, łącznie ze służbą liturgiczną o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa epidemicznego w kościele, zakrystii, kancelarii i wokół kościoła. Jesteśmy zobowiązani do zakrywania ust i nosa maseczkami, zachowania dystansu i dezynfekcji rąk, nie tworzenia zwartych skupisk, szczególnie przy podchodzeniu do Komunii św.
    Komunię św. przyjmujemy według przyjętego porządku na czas pandemii — w pierwszej kolejności na rękę, dopiero potem ci, którzy przyjmują Ciało Jezusa bezpośrednio do ust.

      MSZE ŚW. I NABOŻEŃSTWA
    • wewnątrz kościoła obowiązuje zakrywanie ust i nosa maseczkami
      (na moment przyjmowania Komunii św. odsłaniamy twarz);
    • na zewnątrz kościoła obowiązuje dystans społeczny 1 m od innych uczestniczących w liturgii lub/i maseczki;
    • dezynfekcja rąk — przed przyjęciem Komunii św. na rękę.
      SPOWIEDŹ
    • spowiedź odbywa się w maksymalnie bezpiecznych warunkach w kaplicy lub/i poczekalni kancelarii:
      w dni powszednie (w czasie Mszy św. porannych i wieczornych) w godz. 6.30-7.30 i 17.30-18.30
      dodatkowy dyżur kapłana w konfesjonale: w piątek, w godz. 15.00-18.30;
    • zachowujemy odstęp min. 1-2 m od pozostałych oczekujących na spowiedź;
    • zwracamy uwagę na wiszącą na klamce tabliczkę: „spowiednik zajęty” / „spowiednik wolny”;
    • wchodzimy pojedynczo;
    • w czasie spowiedzi zachowujemy odstęp od spowiednika, nadal obowiązuje maseczka.
      POSŁUGA KAPŁANÓW WOBEC CHORYCH W AGONII
    • spowiedź, namaszczenie chorych i Komunia św. — Wiatyk — tylko w niebezpieczeństwie śmierci oraz z racji pierwszego piątku i pierwszej soboty miesiąca.
      KANCELARIA PARAFIALNA
    • w sprawach kancelaryjnych prosimy o wcześniejsze telefoniczne zgłaszanie i umawianie wizyty;
    • dyżury księży — według przyjętych dni i godzin urzędowania;
    • w poczekalni i kancelarii — obowiązują maseczki, dystans ok. 1-2 m od pozostałych oczekujących oraz dezynfekcja rąk.

    13-09-2020

    ZASADY PRZYJMOWANIA KOMUNII ŚW. NA RĘKĘ

    Do Komunii św. podchodzimy w szpalerze lub przy stopniu z zachowaniem odległości przynajmniej 1-2 m.

    Komunię Świętą przyjmujemy na rękę — stojąc lub klęcząc na stopniu komunijnym (przypominamy o właściwym ułożeniu rąk i wcześniejszej ich dezynfekcji, umyciu).

    Przed przyjęciem Komunii, kto może powinien przyklęknąć prawym kolanem, aby oddać cześć Panu Jezusowi, następnie lewą dłoń, podtrzymywaną przez prawą, tak wyciągamy, aby tworzyła jakby patenę lub rodzaj żłóbka, na którym będzie położona Komunia św.; po czym prawą ręką bierzemy złożone na lewej dłoni Ciało Pana i wkładamy do swych ust niezwłocznie, w obecności kapłana.
    Właśnie ta chwila trzymania Pana Jezusa we własnych dłoniach jest momentem osobistej adoracji.

    Komunia św. do ust jest udzielana na końcu — po udzieleniu na rękę.

    Dziękujemy wszystkim, którzy ze spokojem i czcią podejdą do tych zaleceń.

    13-09-2020

    APEL O PRZESTRZEGANIE ZASAD WŁADZ I SŁUŻB SANITARNYCH

    Serdecznie prosimy o dostosowanie się do wszystkich zaleceń rządu i służb sanitarno-epidemiologicznych.
    W obecnej sytuacji bardzo prosimy, aby potraktować to jako nakaz sumienia i poczucie odpowiedzialności.

    Przypominamy, że należy zachowywać 1-1,5 metrowy dystans społeczny oraz zasłaniać usta i nos oraz często dezynfekować ręce.

    Pamiętajmy o samotnych i starszych — czy nie potrzebują pomocy.

    Ten trudny czas, który przeżywamy dobrze wykorzystajmy. Nie ustawajmy w modlitwie — bądźmy ufni, że Bóg jest z nami i pomoże nam dobrze wykorzystać ten znak naszych czasów.