ALPEJSKIE SANKTUARIA MARYJNE

BREZJE — BLED — MARIAZELL — SANKT FLORIAN — SALZBURG — TRYDENT — SIRMIONE — LUGANO — LOCARNO — FLUELI RANFT — SACHSELN — LUCERNA — EINSIEDELN — LIECHTENSTEIN — NEUSCHWANSTEIN — ALTOETTING — MARKTL
lipiec 2017


Dzień 1: wyjazd z Polski, Brezje — O ustalonej godzinie (rano) spotykamy się na parkingu przy parafii, pakujemy bagaże do autokaru. Następnie wyjeżdżamy przez Czechy, Austrię w kierunku Słowenii. Po południu dotrzemy do Brezje — narodowego sanktuarium Słowenii, gdzie czczona jest Matka Boska Nieustającej Pomocy. Msza Święta. Nawiedzimy bazylikę z cudownym obrazem, którą w 1966 r. odwiedził także Jan Paweł II. Dalej przejazd na nocleg w okolicy Bled. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja.

Dzień 2: Bled, Mariazell — Rano po śniadaniu rejs po jeziorze do sanktuarium w Bled. Msza Święta. Nastepnie zwiedzimy to niezwykle popularne uzdrowisko Słowenii, z jeziorkiem i kościołem na wyspie, do którego pielgrzymowano już w okresie średniowiecza. Następnie przejedziemy do Mariazell — narodowego sanktuarium maryjnego Austrii, założonego ponad 800 lat temu przez benedyktynów. Nawiedzimy Bazylikę Matki Boskiej położoną malowniczo w krajobrazie gór styryjskich. Zobaczymy Kaplicę Łaski z cudowną figurą Matki Bożej. Następnie przejedziemy do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3: Sankt Florian, Salzburg — Po śniadaniu pojedziemy do miejscowości Sankt Florian, miejsca, gdzie pochowano św. Floriana, patrona strażaków. Nawiedzimy powstały w tym miejscu kościół oraz klasztor. Po Eucharystii przejazd do Salzburga, zwiedzanie z przewodnikiem lokalnym zabytkowego centrum miasta: zwiedzimy katedrę, klasztor i kościół św. Piotra, dom Mozarta, a także ogrody Mirabell. Po zakończonym zwiedzaniu przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4: Trydent, Sirmione — Rano po śniadaniu przejedziemy do Trydentu. To soborowe miasto urzeka renesansową atmosferą w alpejskim otoczeniu. Spacerując po tym uroczym miejscu, zobaczymy najważniejsze zabytki miasta. Zamek Buonconsiglio z zewnątrz, gdzie przez stulecia mieściła się siedziba biskupów trydenckich oraz Katedrę San Vigilio, gdzie ogłoszono dekrety soborowe ze wspaniałym placem i fontanną Neptuna. Następnie odwiedzimy miasteczko Sirmione, jedną z najpiękniejszych miejscowości tego regionu, znaną już w czasach starożytnych. Zobaczymy kościół Santa Maria Maggiore oraz Rocca Scaligera, zamek przypominający o XII-wiecznych władcach Werony, którzy zamienili Sirmione w fortecę broniącą jeziora Garda. Przejazd do hotelu w okolicy Brescii. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5: Jezioro Lugano, Locarno — Po śniadaniu rejs po jeziorze Lugano. Następnie przejedziemy do Locarno, miasta w regionie Ticino, najdalej wysuniętego na południe zakątka Szwajcarii, gdzie panuje najłagodniejszy klimat, porównywany do śródziemnomorskiego. Nawiedzimy sanktuarium Madonny del Sasso, położone na stromej skale w przepięknej scenerii jeziora i gór. Msza św. Wieczorem udamy się do hotelu w okolicy Sachseln.

Dzień 6: Flueli-Ranft, Sachseln, Lucerna, Einsiedeln — Po śniadaniu przejedziemy do Flueli-Ranft. Miejscowość leży przy wejściu do doliny Melchtal w kantonie Obwalden i ze względu na postać św. Mikołaja z Flüe słynie daleko, poza granicami kraju. Zarówno miejsce urodzenia, jak i miejsce zamieszkania Brata Klausa (jak nazwał siebie pustelnik) zachowały się. Jego samotnia w wąwozie Ranft jest jednym z najważniejszych miejsc kultu pielgrzymkowego w Szwajcarii. Tutaj Brat Klaus spędził ostatnie 19 lat życia jako doradca polityczny oraz powiernik trosk. Następnie przejedziemy do Sachseln, gdzie nawiedzimy Kościół św. Mikołaja z Flüe. Następnie przejedziemy do Lucerny, ulokowanej na zachodnim brzegu Jeziora Czterech Kantonów. Zobaczymy słynny drewniany Most Kapliczny, wokół którego zostało założone miasto, ratusz, barokowy kościół jezuitów. Na koniec udamy się do Einsiedeln, najważniejszego sanktuarium Szwajcarii, związanego z życiem św. Meinarda. Tu czczona jest cudami słynąca figura Czarnej Madonny. Nawiedzimy monumentalną bazylikę, bogato zdobioną freskami i stiukami przez najlepszych ówczesnych mistrzów. Msza Święta. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w okolicy Feldkirch.

Dzień 7: Lichtenstein, Neuschwanstein, Altoetting — Rano po śniadaniu przejedziemy do Lichtensteinu. Odwiedzimy Vaduz, stolicę Lichtensteinu – krótki spacer. Następnie pojedziemy w kierunku Schwangau. Zobaczymy z zewnatrz zamki Ludwika Bawarskiego: Hohenschwangau i Neuschwangstein. Następnie przejedziemy do Altoetting, głównego ośrodka kultu maryjnego w Niemczech. Nawiedzimy kościółek Matki Bożej Łaskawej, gdzie znajduje się cudami słynąca drewniana figura Matki Bożej, zwana Czarna Madonną. Msza Święta. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8: Marktl, powrót do Polski — Po śniadaniu wyjedziemy w drogę powrotną do Polski. Zatrzymamy się w Marktl, miejscu urodzenia papieża Benedykta XVI. Po zakończonym zwiedzaniu wyruszymy w drogę powrotną. Przyjazd do Krakowa w godzinach wieczornych.

Cena: 2550 zł

Zgłoszenia i przedpłatę 1000 zł do końca marca 2017 r. przyjmuje ksiądz proboszcz.

    Cena zawiera:
  • przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, barek, wc, rozkładane fotele)
  • 7 noclegów w hotelach **/*** (pokoje 2-osobowe z łazienkami)
  • wyżywienie 2 razy dziennie (7 śniadań i 7 obiadokolacji)
  • ubezpieczenie Signal Iduna: NNW (7000 zł), KL (10000 EUR), choroby przewlekłe
  • opiekę doświadczonego pilota
  • podatek VAT
  • program zwiedzania

Cena nie zawiera: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, kosztów związanych z realizacją programu ok. 90 euro od osoby (płatne u pilota w autokarze); napojów do obiadokolacji, dodatkowych ubezpieczeń, świadczeń niewymienionych w ofercie.