PIELGRZYMKA PARAFIALNA

Z okazji 100-tnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości

KALISZ — LICHEŃ — TORUŃ — STRZELNO — GNIEZNO — LEDNICA — POZNAŃ
Wielkopolska i Szlak Piastowski

19 — 21 października 2018


Program ramowy:

1 dzień — Zbiórka Uczestników o godzinie 06.50 — parking przy Parafii Zesłania Ducha Świętego. O godzinie 07.00 przejazd do Kalisza i krótkie zwiedzanie najstarszego polskiego miasta: Baszta Dorotka, Kolegiata Wniebowzięcia NMP — Sanktuarium Świętego Józefa — Msza św., Kościół św. Mikołaja, Rynek Główny z Ratuszem, Kościół i Klasztor Franciszkanów. W godzinach południowych przejazd do Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej. Zwiedzanie największego polskiego kościoła, spacer po ogrodach. Przejazd na obiadokolację do Torunia. Wieczorne zwiedzanie pięknie oświetlonej Starówki w formie spaceru /jedno z najpiękniejszych polskich miast/ z miejscowym licencjonowanym przewodnikiem. W programie zabytki z listy UNESCO, Rynek i Ratusz Staromiejski, Pomnik Mikołaja Kopernika, dawny zamek krzyżacki, zabytkowe średniowieczne ulice, kamienice /największy w Polsce zespół gotyckich kamienia mieszczańskich/ i świątynie, pozostałości murów i baszt. Zakwaterowanie w Hotelu lub komfortowym Domu Pielgrzyma, nocleg.

2 dzień — Po śniadaniu przejazd do Strzelna i zwiedzanie najstarszej polskiej świątyni — romańska Rotunda św. Prokopa, Kościół św. Trójcy i NMP. Następnie przejazd do Gniezna. Zwiedzanie piastowskiego miasta: Wzgórze Lecha: Katedra Świętego Wojciecha /Bazylika Prymasowska — Sanktuarium św. Wojciecha/ i słynne Drzwi Gnieźnieńskie, Muzeum Początków Państwa Polskiego. Przejazd na Lednicę i słynne Pola Lednickie — Brama Ryba, zwana Bramą Trzeciego Tysiąclecia, Dom Jana Pawła II z pamiątkami po Świętym i relikwiami, grób księdza Jana Góry. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Poznaniu/okolicy.

3 dzień — po śniadaniu zwiedzanie najpiękniejszych miejsc i zabytków Poznania z miejscowym licencjonowanym przewodnikiem. W programie m. in.; Ostrów Tumski z Katedrą św. Piotra i Pawła oraz Złotą Kaplicą, podziemiami i grobami pierwszych Piastów, Ratusz ze słynnymi koziołkami i zabytki wokół Rynku — fontanny i kamienice, Fara — najpiękniejszy kościół barokowy, zabytkowe pałace. Msza św. w jednej z poznańskich świątyń. W godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do Krakowa w godzinach wieczornych.

Cena: 700 zł

  Cena zawiera:
 • przejazd komfortowym autokarem /WC, klimatyzacja, DVD, kafeterka/;
 • 2 noclegi w hotelu/Domu Pielgrzyma/, pokoje 2,3 os. z łazienkami;
 • wyżywienie: 2 śniadania i 2 obiadokolacje;
 • bilety wstępu, do zwiedzanych obiektów;
 • obsługę licencjonowanych przewodników miejskich oraz przewodników w obiektach sakralnych
 • opiekę pilota-przewodnika;
 • zestaw Tour Guide;
 • ubezpieczenie NNW;
 • opłaty parkingowe, podatek VAT;

ZAPISY: do końca września 2018 lub do wyczerpania miejsc przyjmuje Ks. Grzegorz.

Nr. tel.: 501 579 463 lub e-mail: xggrzybowski@gmail.com

Przy zapisie zaliczka w wysokości 200 zł/os. Dopłata do całości do 15 października 2018r.