UWAGA

  Planowana na maj tego roku pielgrzymka do Rzymu z okazji 100-lecia urodzin Św. Jana Pawła II została z wiadomych przyczyn odwołana. W sprawie zwrotu kosztów możliwe są dwa wyjścia:
 • zwrot wpłaconych pieniędzy ale może to nastąpić nawet za parę miesięcy. Odpowiednia ustawa przewiduje zwrot zaliczki do 14 dni od rozwiązania umowy; tyle, że takie rozwiązanie następuje nawet 180 dni po jej anulowaniu; w naszym kalendarzu to tak wygląda, że przyjmując poniedziałek 6 kwietnia 2020 jako datę anulacji dodajemy180 dni i otrzymujemy datę 4 października 2020 r. + 14 dni na ustawowy czas zwrotu kosztów. Oczywiście może to być wcześniej.
 • zamiana wpłaconej kwoty na bon, który można zrealizować z Orlando-Travel w dowolnym miejscu i czasie do 13 maja 2021 r (czyli rok od niedoszłej pielgrzymki).
 • Bliższych informacji udziela ks. Zbigniew Sala

NARODOWA PIELGRZYMKA
DO GROBU ŚW. JANA PAWŁA II

W 100. ROCZNICĘ URODZIN PAPIEŻA POLAKA

14 — 19 maja 2020

Padwa — Asyż —Santa Maria degli Angeli — Rzym — Watykan


Dzień 1: Wyjazd z Polski — we wczesnych godzinach porannych (ok. godz. 4.00) spotkamy się w kościele na Mszy św. rozpoczynającej pielgrzymkę do Rzymu z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. Po Mszy św. pakowanie bagaży do autokaru i wyjazd w kierunku granicy polsko-czeskiej. Następnie przejedziemy przez terytorium Austrii, do Włoch. Wieczorem przyjazd do hotelu, Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 2: Pawda — Rano śniadanie, następnie przejedziemy do Padwy — miasta św. Antoniego. Krótki spacer przez Prato della Valle do Bazyliki Świętego — Il Santo. Nawiedzimy Grób św. Antoniego i kaplicę relikwii. Następnie przejdziemy do kościoła Kapucynów — sanktuarium św. Leopolda Mandica — Apostoła Sakramentu Pojednania. Kościółek był zniszczony bombami w czasie II wojny światowej. Cudem ocalała cela o.Leopolda, gdzie przez ponad 40 lat spowiadał. Po zwiedzaniu udamy się na nocleg do hotelu w okolicach Asyżu. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 3: Asyż — Rano śniadanie, następnie zobaczymy Asyż. Zwiedzanie miasta zaczniemy od bazyliki św. Klary, następnie przejście historycznym centrum. Zobaczymy miejsca związane ze św. Franciszkiem: Oratorium San Francesco Poccolino, gdzie według tradycji się urodził, Chiesa Nova — kościół wybudowany w miejscu domu rodziny Bernardone, asyski rynek. Na zakończenie pobytu w Asyżu nawiedzimy Bazylikę św. Franciszka. gotycką budowlę ozdobioną wspaniałymi freskami Giotta, przedstawiającymi sceny z życia Świętego Biedaczyny. Msza św. Następnie przejedziemy do Bazyliki Santa Maria degli Angeli, która jest relikwiarzem małego kościółka Porcjunkuli, w pobliżu którego zmarł św. Franciszek. Wieczorem przejazd do hotelu w okolicy Rzymu. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 4: Rzym, Watykan — Rano śniadanie, następnie udamy się do Rzymu. Weźmiemy udział w głównych obchodach 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. Uroczystej Mszy św. na Placu św. Piotra w Watykanie będzie przewodniczył Papież Franciszek. Po Mszy św. zwiedzanie miasta. W programie Bazylika św. Pawła za Murami, spacer po starożytnym i barokowym Rzymie. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 5: Watykan, Rzym — Po śniadaniu przejazd do Watykanu, gdzie będziemy brali udział w dalszych uroczystościach związanych z rocznicą urodzin naszego wielkiego, świętego Polaka. Po Mszy św. nawiedzimy Bazylikę św. Piotra wraz z grobem św. Jana Pawła II, Bazylikę św. Jana na Lateranie oraz Kościół Polski św. Stanisława. Po zakończonym zwiedzaniu wyjazd w drogę powrotną do kraju. Całonocny przejazd autokarem.
Dzień 6: Powrót do Polski — Powrót do parafii w godzinach popołudniowych. Zakończenie pielgrzymki.

Cena: 1550 zł / os.

  Cena zawiera:
 • przejazd autokarem: klimatyzacja, barek (płatny we własnym zakresie), DVD, WC, rozkładane fotele;
 • 4 noclegi w hotelach 3* (pokoje 2 os. z łazienkami, pokoje 3 os. na zapytanie);
 • wyżywienie 2 x dziennie: 4 śniadania i 4 obiadokolacje;
 • ubezpieczenie: KL (10.000 EUR), NNW (7.000 PLN), z uwzględnieniem ryzyka chorób przewlekłych;
 • opiekę doświadczonego pilota;
 • przedstawiony program pielgrzymki;
 • podatek VAT.


  Cena nie zawiera:
 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, wjazdów do miast, przewodników lokalnych, ewentualnych przejazdów komunikacją miejską, słuchawek, taksy klimatycznej, składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (łącznie około 55 EUR/os. — płatne u pilota w autokarze);
 • napoi do obiadokolacji;
 • dopłaty do pokoju 1-osobowego (na zapytanie 80 EUR);
 • dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy turystycnej: 65 PLN/os. — płatne w dniu zapisu;
 • wydatków własnych;
 • świadczeń niewymienionych w ofercie.


ZAPISY: do końca stycznia 2020 w zakrystii.

Pierwsze spotkanie uczestników pielgrzymki do Rzymu na 100 lecie urodzin św. Jana Pawła II odbędzie się w najbliższy czwartek, 6 lutego, po Mszy wieczornej (ok. 18.30) na II piętrze domu parafialnego. Wtedy zostaną pobrane zaliczki w wysokości 500 zł. Jest jeszcze ok. 10 wolnych miejsc, które czekają na chętnych do wzięcia udziału.