GRECJA

Śladami Świętego Pawła Apostoła Narodów
28 kwietnia — 06 maja 2018


1 dzień — Zbiórka Uczestników o godz. 6:15 parking przy Kościele Zesłania Ducha Świętego Kraków — Ruczaj, złożenie bagaży w autokarze. Msza św. o godz. 6:30.
Wyjazd z Krakowa o godz. 7:00. Przejazd przez Chyżne, następnie Słowację i Węgry na obiadokolację i nocleg do Serbii.

2 dzień — Po śniadaniu przejazd przez Macedonię do Grecji. W późnych godzinach popołudniowych przyjazd do hotelu na Riwierze Olimpijskiej — czas wolny — spacer/odpoczynek nad morzem. Obiadokolacja w hotelu i nocleg.

3 dzień — Po śniadaniu wyjazd do Salonik, gdzie powstała jedna z pierwszych gmin chrześcijańskich, do której Święty Paweł skierował dwa ze swoich listów. Rodzinne miasto Cyryla i Metodego, którzy zostali ogłoszeni w 1980 roku przez Papieża Jana Pawła II współpatronami Europy. Zwiedzanie: Biała Wieża — symbol miasta, Rotunda św. Jerzego, Kościół Mądrości Bożej. Msza Święta w Bazylice św. Demetriusza patrona miasta i jego opiekuna. Następnie jedziemy do Werii, czyli dawnego Beera, które apostoł Paweł z Sylasem odwiedził podczas swej drugiej podróży misyjnej, gdy z powodu rozruchów musieli opuścić saloniki. Zwiedzanie miasta — z Bramą Apostoła Pawła. Następnie przejazd do Meteorów — zwiedzanie słynnych podniebnych bizantyjskich klasztorów — jedna z największych atrakcji Grecji, wizyta w pracowni ikon w Kalambace. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

4 dzień — Po śniadaniu przejazd do Delf w górach Parnasu — zwiedzanie kompleksu wykopalisk miasta słynnej w starożytności wyroczni delfijskiej i Świątyni Apollina, następnie przejazd do Ossios Loukas — średniowiecznego klasztoru św. Łukasza usytuowanego na zboczach masywu Helikon. W godzinach wieczornych przyjazd do hotelu w okolicach Aten, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień — Po śniadaniu wyjazd do Aten i całodzienne zwiedzanie stolicy: słynny Akropol, Areopag — na którym Apostoł Paweł przemawiał do Greków (modlił się tu Papież Jan Paweł II). Msza Święta w Katedrze Katolickiej pod wezwaniem Świętego Dionizego Areopagity. Świątyni tej Papież Jan Paweł II ofiarował kielich mszalny w czasie swojej pielgrzymki do Grecji w 2001 roku. Plaka, Plac Sindagma z budynkiem Pałacu Królewskiego i zmiana warty, Stadion Olimpijski. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

6 dzień — Po śniadaniu przejazd na Półwysep Peloponez. Postój na zdjęcia i zakup pamiątek nad Kanałem Korynckim. Następnie Korynt, rozsławiony przez 18-miesięczny pobyt, nauczanie i Listy św. Pawła. Przejazd do Epidauros, pozostałości największego uzdrowiska antycznej Grecji, z zachowanym teatrem akustycznym. Przejazd do Myken, gdzie zobaczymy Mury Cyklopie z Lwią Bramą, i Skarbiec Atreusza (domniemany grób Agamemnona). Powrót do hotelu, czas wolny, obiadokolacja, nocleg.

7 dzień — Po śniadaniu przejazd na Riwierę Olimpijską. Po drodze postój w Termopilach przy pomniku króla Sparty Leonidasa. W 480 p.n.e. została tu stoczona słynna bitwa między koalicją Greków pod przywództwem Sparty, a wojskami perskimi. Zakwaterowanie w hotelu, czas wolny nad Morzem Egejskim, obiadokolacja i nocleg.

8 dzień — Po śniadaniu czas wolny. Około południa wykwaterowanie z hotelu i wyjazd w drogę powrotną. Przejazd tranzytowy przez Macedonię. Obiadokolacja i nocleg w hotelu na terenie Serbii.

9 dzień — Po śniadaniu wyjazd w drogę powrotną do kraju. Przejazd przez Serbię i Węgry. Krótkie zwiedzanie Budapesztu /objazd panoramiczny/ i Msza święta. Przejazd przez Słowację. Powrót do Krakowa w późnych godzinach wieczornych.

Cena: 2300 zł + 60 euro

ZAPISY: do 15 lutego 2018 lub do wyczerpania miejsc przyjmuje Ks. Grzegorz.

Nr. tel.: 501 579 463 lub e-mail: xggrzybowski@gmail.com

Przy zapisie zaliczka w wysokości 1000 zł/os. Pozostała kwota może być płatna w dwóch ratach.
Dopłata do całości kosztów pielgrzymki na min. 30 dni przed wyjazdem.

    Cena zawiera:
  • przejazd komfortowym autokarem;
  • 8 noclegów w hotelach 3*** /pokoje 2,3 os. z łazienkami/;
  • 8 śniadań i 8 obiadokolacji;
  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych i system nagłaśniający Tour Guide;
  • opiekę doświadczonego pilota — przewodnika
  • ubezpieczenie KL, NNW, bagaż /Signal Iduna/
  • podatek VAT

Uwaga: Dopłata do pokoju jednoosobowego /na wcześniejsze zamówienie/ 550 zł.