WŁOCHY (Liguria) — FRANCJA (Lazurowe Wybrzeże) — AUSTRIA

Tarvisio — Trydent — Wielkie Jeziora: Garda i Como — Mediolan — Turyn — Portofino — Genua — Werona
Monaco — Monte Carlo — Nicea — Cannes — Eze
Innsbruck — Salzburg — Melk

Coś dla ducha… Coś dla ciała… Modlitwa, zwiedzanie, wypoczynek…

22.07 — 31.07. 2018


1 dzień — Zbiórka Uczestników o godz. 6:10 parking przy Kościele Zesłania Ducha Świętego Kraków–Ruczaj, złożenie bagaży w autokarze. Msza św. o godz. 6:30. Wyjazd z Krakowa o godz. 7:00. Przejazd tranzytowy przez Czechy i Austrię. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Tarvisio lub najbliższej okolicy.

2 dzień — Po śniadaniu przejazd do Trento (Trydent) i zwiedzanie stolicy regionu Trentino: historyczne centrum z romańską Katedrą i przepięknymi zabytkowymi budowlami, fontanną Neptuna, Zamek Buon Consiglio, gdzie odbywał się słynny Sobór Trydencki. Przejazd nad Jezioro Garda — krótki odpoczynek i spacer w przepięknym Sirmione. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w okolicy Bergamo.

3 dzień — Po śniadaniu przejazd do niezwykle malowniczego miasteczka Como — położonego nad jednym z największych włoskich jezior. Spacer po Starówce i rejs statkiem po jeziorze, otoczonym przez wille i posiadłości najbogatszych artystów i biznesmenów. Przejazd do Mediolanu — miasta m. in.: św. Ambrożego i św. Karola Boromeusza /drugiego, co do wielkości miasta Włoch i konkurująca z Paryżem stolica mody/ — zwiedzanie jednej z najpiękniejszych katedr Europy, Galeria Vittorio Emanuele, słynna La Scala, Zamek Sforzów. Następnie przejazd do centrum Turynu — objazd panoramiczny, zwiedzanie Katedry — gdzie przechowywany jest słynny Całun Turyński, Msza święta. Spacer najciekawszymi ulicami, Palazzo Carignano, Piazza San Carlo. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w okolicach Turynu.

4 dzień — Po śniadaniu przejazd przez pełne śródziemnomorskiego uroku Rapallo do Santa Margherita i rejs statkiem do PORTOFINO — niezwykle malowniczego, prestiżowego i ekskluzywnego włoskiego kurortu rozsławionego m. in. przez Dalidę i Sławę Przybylską. Czas wolny… Przejazd do Genui — i zwiedzanie rodzinnego miasta Krzysztofa Kolumba: Stary Port, Plac Dantego, Brama Miejska, pałace i najstarsze uliczki, Katedra San Lorenzo, wzgórze widokowe z piękną panoramą, dom Kolumba. W godzinach wieczornych przyjazd do hotelu na Wybrzeżu Liguryjskim, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

5 — 7 dzień: Pobyt na Wybrzeżu Liguryjskim. 4 noclegi w tym samym hotelu nad morzem. /Okolice Imperia / San Remo/. Wypoczynek, plażowanie. Śniadania i obiadokolacje w restauracji hotelowej.

5 dzieńDzień wolny — wypoczynek, plażowanie, spacer po okolicy. Śniadanie i obiadokolacja w restauracji hotelowej.

6 dzień — Po śniadaniu Całodzienna Wycieczka do Francji: Eze — słynna fabryka i Muzeum Perfum /możliwość zakupu atrakcyjnych perfum i kosmetyków po cenach fabrycznych/, Monaco — Monte Carlo /Katedra z grobami rodu Grimaldich, Muzeum Oceanograficzne — z zewnątrz, Pałac Książęcy, zabytkowe uliczki/ — Nicea /słynna nadmorska Promenada Anglików, Katedra, Targ Kwiatowy, spacer po Starówce, czas wolny/— Cannes /Pałac Festiwalowy, Aleja Gwiazd i park nadmorski, port jachtowy/. Powrót do hotelu w Ligurii na obiadokolację i nocleg.

7 dzieńDzień wolny — wypoczynek, plażowanie. Śniadanie i obiadokolacja w restauracji hotelowej.

8 dzień — Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Werony: spacer po historycznej części miasta: Arena, Pizza delle Erbe, Bazylika św. Zenona, Dom Julii — z najsłynniejszym balkonem świata. Następnie przejazd przez malowniczą Przełęcz Brennero do Austrii. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Innsbrucka.

9 dzień — Po śniadaniu zwiedzanie otoczonego alpejskimi szczytami Innsbrucka: "Złoty Dach" — uważany za symbol miasta, znajduje się w Starym Mieście, które jest jedną z najlepiej zachowanych średniowiecznych starówek w całej Austrii, zamek cesarski Hofburg, Katedra. Salzburga — rodzinnego miasta Amadeusza Mozarta. Zwiedzanie: Stare Miasto, Katedra św. Ruprechta, Góra Mnicha, Twierdza Hohensalzburg z panoramą miasta, zabytkowe pałace i kościoły, spacer śladami Mozarta. Obiadokolacja i nocleg w hotelu lub gasthofie w okolicy Salzburga.

10 dzień — Po śniadaniu wyjazd w drogę powrotną do kraju. Przejazd niezwykle malowniczą trasą widokową /Alpy i krystalicznie czyste jeziora/ przez Salzkammergut: Sankt Gilgen — Bad Ischl — Gmunden. W 1997 region wpisany został, pod nazwą "krajobraz kulturowy Hallstatt Dachstein Salzkammergut" na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Krótkie zwiedzanie z zewnątrz słynnego Benedyktyńskiego opactwa w Melk. Przejazd przez Czechy. Msza święta w wybranym kościele na trasie. Przyjazd do Krakowa w godzinach wieczornych.

Program ma charakter ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie.


Cena: 2400 zł + 80 euro

ZAPISY: do 28 lutego 2018 lub do wyczerpania miejsc przyjmuje Ks. Grzegorz.

Nr. tel.: 501 579 463 lub e-mail: xggrzybowski@gmail.com

Przy zapisie zaliczka w wysokości 1000 zł/os. Pozostała kwota może być płatna w dwóch ratach.
Dopłata do całości kosztów pielgrzymki na min. 30 dni przed wyjazdem.


    Cena zawiera:
  • przejazd komfortowym autokarem (WC, klimatyzacja, cafe-bar, DVD);
  • 9 noclegów w hotelach *** /pokoje 2 osobowe z łazienkami/ — w Austrii 1 nocleg w komfortowym Gasthofie;
  • wyżywienie: 9 śniadań — tzw. „wzmocnione” — w odróżnieniu od typowo włoskich „kontynentalnych”, 9 obiadokolacji;
  • bilety do zwiedzanych obiektów oraz inne wydatki związane z realizacją programu /obligatoryjni przewodnicy miejscowi i system nagłaśniający Tour Guide, taksa klimatyczna/city tax/;
  • opiekę doświadczonego pilota-przewodnika na całej trasie i podczas pobytu;
  • ubezpieczenie NNW, KL z Chorobami Przewlekłymi, bagaż;
  • podatek VAT.


Uwaga: Ewentualne diety wegetariańskie, bezglutenowe i inne proszę zgłosić na minimum 7 dni przed wyjazdem.
Dopłata do pokoju jednoosobowego /na wcześniejsze zamówienie/ 650 zł.