PIELGRZYMKA PARAFIALNA

z cyklu: „Cudze chwalicie, swego nie znacie...”

Sanktuaria i Zabytki Dolnego Śląska

29 września — 1 października 2017

Dzień 1 (piątek) — wyjazd z Krakowa o godzinie 07.00. Przejazd autostradą A4 do Pławniowic i zwiedzanie pięknego Zespołu Pałacowo — Parkowego /Ośrodek Edukacyjno-Formacyjny Diecezji Gliwickiej/. Zwiedzanie pałacu z lokalnym przewodnikiem i spacer po parku. Przejazd do Nysy i spacer po najstarszej części miasta: pozostałości XIV wiecznego zamku biskupiego, zabytkowe kościoły i wieże miejskie, Pałac Biskupów Wrocławskich, Carolinum, Piękna Studnia, Fontanna Trytona, zespół kamieniczek mieszczańskich. Po przerwie przejazd do Otmuchowa i krótkie zwiedzanie malowniczego miasteczka: Zamek Biskupi, Rynek, Ratusz, Kościół św. Mikołaja, Wieża Wróbla. Dla chętnych możliwość wejścia na wieżę widokową - wspaniała panorama Otmuchowa i Paczkowa, widok na Jeziora: Otmuchowskie i Głębinowskie. Przejazd do pobliskiego Paczkowa — „Polskiego Carcassonne” — jednego z najpiękniejszych miast Opolszczyzny — z doskonale zachowanymi średniowiecznymi murami miejskimi i wieżami bramnymi. Spacer po miasteczku: Ratusz, zabytkowe kamienice, Dom Kata, mury i bramy. W godzinach popołudniowych odwiedzimy słynne Opactwo Cysterskie w Henrykowie — jeden z najcenniejszych polskich zabytków sakralnych oraz Sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary w Bardo. Msza święta. Odwiedzimy również Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Starym Wielisławiu. Unikatowy kościół warowny. Obiadokolacja i nocleg w hotelu lub komfortowym pensjonacie w Polanicy Zdrój lub okolicy.

Dzień 2 (sobota) — po śniadaniu wyjazd do Kudowy Zdrój — słynna Kaplica Czaszek w Czermnej. Przejazd przez Park Narodowy Gór Stołowych Drogą Stu Zakrętów do rezerwatu przyrody Błędne Skały — niepowtarzalny skalny labirynt — zwiedzanie z przewodnikiem sudeckim. Przejazd do Wambierzyc /Dolnośląska Jerozolima/: Bazylika, Kalwaria i zabytkowa ruchoma szopka. Msza święta. Następnie Świdnica i słynny drewniany Kościół Pokoju wpisany na światowa listę UNESCO. Przejazd do Zamku Książ /trzeci, co do wielkości zamek w Polsce — po zamku w Malborku i Zamku Królewskim na Wawelu/. W późnych godzinach popołudniowych odwiedzimy Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie — europejska perła baroku.
Obiadokolacja i nocleg w hotelu lub komfortowym pensjonacie w Karpaczu lub okolicy.

Dzień 3 (niedziela) — po śniadaniu spacer po Karpaczu — zobaczymy m. in. słynny Kościół Wang. Następnie odwiedzimy malownicze Kowary i Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska. Wyjazd do Jeleniej Góry i zwiedzanie najważniejszych zabytków miasta — Rynek z okazałym Ratuszem i zabytkowymi kamieniczkami, Pałac Paulinum i in. Przejazd przez Bolków /malownicze ruiny średniowiecznej warowni/ do Jawora — drewniany ewangelicki Kościół Pokoju — Msza święta w Sanktuarium św. Anny na Górze Świętej Anny. Powrót do Krakowa w godzinach wieczornych.


Cena: 650 zł


    Cena zawiera:
  • przejazd komfortowym autokarem;
  • 2 noclegi, pokoje 2,3 os. z łazienkami;
  • wyżywienie: 2 śniadania i 2 obiadokolacje;
  • bilety wstępu, do zwiedzanych obiektów;
  • opiekę pilota-przewodnika;
  • zestaw Tour Guide;
  • ubezpieczenie NNW;
  • podatek VAT.


Zapisy do końca sierpnia 2017 przyjmuje Ks. Grzegorz

Nr. tel.: 501 579 463 lub e-mail: xggrzybowski@gmail.com

Przy zapisie zaliczka 200 zł/os. Dopłata do całości do 15 września 2017.