Majówka w Czeskich Sanktuariach

PRAGA I ZAMKI CZESKIE
29 kwietnia — 2 maja 2017

Dzień 1 — wyjazd o godz. 6.00 i przejazd do Czech. Msza św w Bazylikce Zwiastowania N.M.P. Svaty Kopecek /najczęściej odwiedzane czeskie sanktuarium/, następnie spacer po przepieknym Ołomuńcu śladami św. Jana Sankandra: Katedra św Wacława i zabytkowe kościoły, kolumna św Trójcy, Ratusz, fontanny. Przejazd do Telč: zachowane miasto renesansowe, otoczone stawami, wpisane na listę UNESCO, spacer po podłużnym rynku z unikatowymi domkami i dziedzińcach renesansowego zamku — zwiedzanie z zewnątrz. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w okolicy Czeskich Budziejowic.

Dzień 2 — po śniadaniu przejazd w okolice miasta Pribram — do najbardziej znanego czeskiego sanktuarium maryjnego Svata Hora. Cudowna figurka Matki Bożej była koronowana już w…1732 roku! Zwiedzanie sanktuarium, czas na modlitwe. Przejazd do Pragi: Sanktuarium Dzieciątka Praskiego, Katedra św Wita i Hradczany z zewnątrz, słynny Most Karola, Rynek Staromiejski i zabytki w jego pobliżu, Plac Wacława. Msza św w Sanktuarium w Pradze lub Svatej Horze. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3 — po śniadaniu zwiedzanie zamku w Hluboká nad Vltavou — malowniczo usytuowany neogotycki zamek Schwarzenbergów zwany czeskim Windsorem, następnie przejazd do największego miasta w regionie Ćeské Budějovice u zbiegu Wełtawy i Malszy, stolica Kraju Południowo Czeskiego. Zobaczymy min. Starówkę i jeden z największych w Europie Rynków z fontanną Samsona, zabytkowe kamienice, Jatki Mięsne, Ratusz, katedra św. Mikołaja, Czarna Wieża — możliwość wejścia — panorama miasta i okolicy. To właśnie stąd rozpoczynał swój bieg … pierwszy na kontynencie europejskim pociąg! Przerwa na słynne miejscowe piwo Budweiser Budvar. Następnie zwiedzimy w formie spaceru przepiękny i niezwykły Ćeský Krumlov: Miasto Róży (na liście UNESCO), Stare Miasto — jedno z najpiekniejszych w Czechach — spacer i czas wolny /wizyta w sklepach z ceramiką gdzie można zakupić malowany dzbanek o którym śpiewała Helena Vondrackova :-)/, renesansowy zamek rodziny Schwarzenbergów — drugi co do wielkości po Zamku Praskim. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 4 — po śniadaniu przejazd do Třeboň: jedno z Miast Róży, należące do Schwarzenbergów, średniowieczne stawy rybne (na liście UNESCO), Starówka, zamek (z zewnątrz) i Mauzoleum Schwarzenbergów. Następnie zwiedzimy reprezentacyjny zamek szlachecki i barokową rotundę ogrodową w Jindřichův Hradec — jeden z największych kompleksów zamkowych. Wyjazd w drogę powrotną do kraju. Wstąpimy do Velehradu — miasteczka i sanktuarium związanego ze św. św. Cyrylem i Metodym a odwiedzonego przez Jana Pawła II w 1990 r. Bazylika Wniebowzięcia NMP z obrazem przedstawiającym świętych Cyryla i Metodego, namalowanym przez Jana Matejkę. Obiad w drodze powrotnej. Powrót do Krakowa w godzinach wieczornych.

Cena: 1100 zł

  Cena zawiera:
 • Przejazd komfortowym autokarem (WC, klimatyzacja, DVD) — bez nocnych przejazdów;
 • 3 noclegi w hotelach 3*** /pokoje 2,3 os. z łazienkami/
 • 3 śniadania w formie bufetu, 3 obiadokolacje serwowane: zupa, danie główne, deser, woda, obiad w drodze powrotnej;
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów;
 • obligatoryjni miejscowi przewodnicy;
 • słuchawki — zestaw Tour Guide;
 • opiekę doświadczonego pilota — przewodnika;
 • ubezpieczenie KL, NNW, bagaż /Signal Iduna/
 • opłaty drogowe, parkingowe, podatek VAT.


Zapisy przyjmuje Ks. Grzegorz

Nr. tel.: 501 579 463 lub e-mail: xggrzybowski@gmail.com

Przy zapisie zaliczka 500 zł/os. Pozostała kwota może być płatna w dwóch ratach.