Szklakiem Sanktuariów Północnej Francji

Banneux — Bruksela — Amiens — Rouen — Estretat — Lisieux — Mont Sain Michel
Sees — Alencon — Montligeon — Paryż — Wersal — Mt Ste Odile

10.07 — 20.07. 2019


1 dzień: Wyjazd z Krakowa — Po Mszy św. wyjazd autokarem na pielgrzymkę. Wieczorem przyjazd na nocleg tranzytowy na terenie Niemiec. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień: Banneux — Rano, po śniadaniu przejazd do Banneux. Wioska znana jest głownie z Sanktuarium Matki Bożej Ubogich, które stanowi obecnie jeden z ważniejszych ośrodków kultu maryjnego w Belgii. Pierwsze objawienie maiło tu miejsce 15 stycznia 1933 roku. Maryja ukazała się wtedy jedenastoletniej Mariette Beco, dokładnie w dniu 75 rocznicy objawień w Lourdes. Po zakończonym zwiedzaniu udamy się na nocleg. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień: Bruksela, Amiens — Rano, po śniadaniu udamy się na zwiedzanie Brukseli — kosmopolitycznej metropolii o światowym znaczeniu. Zwiedzanie miasta autokarem: zobaczymy Atomium (konstrukcję przedstawiającą pierwiastek żelaza powiększony 185 milardów razy), Pałac Królewski, dzielnicę Unii Europejskiej i Pałac Sprawiedliwości. Wizyta w katedrze św. Michała — patrona Brukseli. Następnie spacer po starówce brukselskiej — Grand Place z Hotel de Ville (ratusz miejski) oraz symbol miasta — fontanna Manneken Pis, czyli siusiający chłopiec. Następni udamy się do Amiens we Francji, gdzie nawiedzimy Katedrę z XIII wieku, wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień: Rouen, Etretat — Śniadanie. Po nim udamy się do stolicy Normandii Rouen, gdzie w 1431 spalono na stosie Joannę d'Arc. Po spacerze przez stare miasto udamy się na wybrzeże kanału La Manche na chwilę odpoczynku w kurorcie Etretat, słynącego z niezwykle pięknych klifów. Przejazd na nocleg w okolice Lisieux. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień: Lisieux, Honfleur — Rano, po śniadaniu zwiedzanie Lisieux, miasta św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Nawiedzenie Karmelu, gdzie znajduje się grób i relikwie Świętej, a następnie wizyta w domu rodziny Marten "Buissonnets", starej Katedrze i w monumentalnej Bazylice, gdzie szczególnym kultem otaczana jest zarówno św. Teresa jak i jej rodzice święci Zelia i Ludwik Marten. Następnie przejazd do miejscowości Honfleur. Odpoczynek. Wieczorem powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

6 dzień: Mont St. Michele — Rano po śniadaniu, przejedziemy na Mont St. Michele, wyspie — prawdziwym cudzie natury, na której w miejscu objawień św. Michała Archanioła zbudowane zostało przesławne opactwo benedyktyńskie otoczone średniowiecznym miasteczkiem i potężnymi fortyfikacjami. Wieczorem powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

7 dzień: Sees, Alencon, Montligeon — Rano, po śniadaniu przejazd w kierunku Sees, gdzie nawiedzimy katedrę. Dalej udamy się do Alencon, miasta, w którym urodziła się św. Teresa z Lisieux. Na koniec dnia nawiedzenie Sanktuarium Notre Dame de Montligeon, gdzie czczona jest Matka Boża jako Wyzwolicielka i Pocieszycielka strapionych. Późnym wieczorem przyjazd do hotelu pod Paryżem. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

8 dzień: Paryż — Rano śniadanie. Następnie przejedziemy do Paryża — stolicy Francji. Weźmiemy udział we Mszy św. w kaplicy Cudownego Medalika przy Rue de Bac. Po południu zwiedzimy wyspę Cite, zobaczymy katedrę Notre Dame, z zewnątrz Wieże Eiffla oraz Dzielnicę Łacińską. Obiadokolacja. Wieczorem rejs statkiem po Sekwanie. W godzinach wieczornych powrót do hotelu, nocleg.

9 dzień: Paryż, Wersal — Rano śniadanie. Dalsze zwiedzanie Paryża: bazylika Sacre Coeur wzniesiona na szczycie wzgórza Montmartre, placu du Tertre — jeden z najbardziej malowniczych zakątków Paryża. Dalej przejazd do Wersalu. Zobaczymy z zewnątrz pałac Ludwika XIV oraz udamy się na spacer po królewskich ogrodach. Powrót do hotelu , obiadokolacja, nocleg.

10 dzień: Mt Ste Odile — W godzinach rannych śniadanie. Następnie wyjazd w kierunku Mt-st-Odile, gdzie zobaczymy zamek, a jednocześnie klasztor ufundowany przez św. Otylię, patronkę Alzacji. Wieczorem przyjazd do hotelu na terenie Niemiec. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

11 dzień: Polska — Po śniadaniu wyjazd w drogę powrotną do Polski. Całodzienny przejazd. Przyjazd do Krakowa w bardzo późnych godzinach nocnych. Zakończenie pielgrzymki.Cena: 3750 zł


  Cena zawiera:
 • przejazd komfortowym autokarem (WC, klimatyzacja, rozkładane foele, barek płatny, video/DVD);
 • 10 noclegów w hotelach **/*** /pokoje 2 osobowe z łazienkami, pokoje 3 os. na zapytanie/;
 • wyżywienie: 2 x dziennie: 10 śniadań, 10 obiadokolacji;
 • opiekę pilota;
 • ubezpieczenie Signal Iduna: NNW, KL z Chorobami Przewlekłymi;
 • przedstawiony program zwiedzania;
 • podatek VAT.


Cena nie zawiera:
 • biletów wstępu do zwiedzania obiektów, przewodników lokalnych, kosztów związanych z realizacją programu, taks klimatycznych, składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny. Na te dodatkowe koszty należy zaopatrzyć się w kwotę 120 Euro/os. — płatne u pilota w autokarze, dodatkowo dla chętnych 30 Euro/os. wjazd na wierzę Eiffla;
 • napoi do obiadokolacji; dopłaty do pokoju 1-osobowego;
 • dapłaty do ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z pielgrzymki (4.14% ceny) — płatne tylko w dniu zapisu na pielgrzymkę;
 • świadczeń niewymienionych w ofercie;