WĘGRY — AUSTRIA

TOKAJ — EGER — BUDAPESZT — MARIANOSZTRA — ESZTERGOM — WYSZEHRAD
SZENTENDRE — PANNONHALMA — SOPRON — KAHLENBERG — WIEDEŃ

7.07 — 13.07. 2018


Dzień 1: Wyjazd z Polski, Tokaj — We wczesnych godzinach porannych spotkamy się w wyznaczonym miejscu. Pakowanie bagaży i wyjazd w kierunku Węgier. Około południa dojedziemy do miasta Tokaj — spacer po miasteczku, poznamy historie produkcji słynnego "Węgrzyna", degustacja wina tokajskiego. Następnie wyruszymy w kierunku Egeru. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2: Eger — Rano śniadanie, po nim udamy się na zwiedzanie Egeru, zwanego często "Małym Krakowem". Zwiedzanie tego wspaniałego miasta zaczniemy od Zamku z kazamatami, dalej spacerując zakamarkami barokowych uliczek miasta dojdziemy do Placu Dobo, zobaczymy Kościół Minorytów, budynek najstarszego na Węgrzech Liceum oraz 40 metrową wieżę Minaretu, pozostałości po Muzułmanach, którzy zapuścili się najgłębiej na północ Europy właśnie na tych terenach. Następnie przejazd do Doliny Pięknej Pani, winiarskiego regionu Węgier. Po południu wyjazd w kierunku stolicy Węgier — Budapesztu. Wjazd na Wzgórze Gellerta, skąd będziemy podziwiać piękną panoramę stolicy Węgier. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3: Budapeszt — Po śniadaniu udamy się do centrum Budapesztu. Zwiedzanie miasta zaczniemy od Placu Bohaterów — to najpiękniejszy, reprezentacyjny plac, obok którego znajduje się Park Miejski i Zamek Vajdahunyad — bajkowa budowla malowniczo położona wśród drzew. Dalej zobaczymy Peszt: Bazylikę Św. Stefana, Parlament (z zewnątrz). Następnie udamy się na spacer uliczkami i bulwarami śródmieścia. Wjazd na Wzgórze Zamkowe, gdzie zobaczymy Zamek Królewski, Basztę Rybacką kościół Św. Macieja, Bramę Wiedeńską. Spacer po największym deptaku w Budapeszcie — VACI UTCA. Na koniec dnia kolacja na mieście. Po niej zaprosimy Państwa na rejs statkiem po Dunaju. Nocleg.

Dzień 4: Zakole Dunaju: Esztergom, Wyszehrad, Szentendre — Śniadanie, po nim zwiedzanie Zakola Dunaju. Przejazd do Marianosztra, gdzie zobaczymy klasztor paulinów. Następnie udamy się do Esztergomu, stolicy arcybiskupiej prymasów Węgier. Nazywany jest także "Węgierskim Watykanem". — Jedno z najstarszych miast Węgier. Miały tu miejsce chrzest i koronacja Św. Stefana, a także narodziny Św. Kingi i jej siostry Bł. Jolanty. Dalej zobaczymy Wyszehrad — krótki postój i panoramiczne spojrzenie na miasto z trasy. Na koniec dnia Szentendre — czyli "Święty Jędrzej", miasteczko nazywane "Montmartre Dunaju", spacer po starówce. Zwiedzimy Muzeum Marcepanu. Przejście na Górę Zamkową — panorama. Wieczorem powrót do hotelu w okolicach Budapesztu. Kolacja, nocleg.

Dzień 5: Pannonhalma, Sopron — Śniadanie, po nim przejazd do Pannonhalmy — to miasto w północno-zachodniej części Węgier, położone na obszarze Małej Niziny Węgierskiej. Jego najcenniejszym zabytkiem jest usytuowane na malowniczym wzniesieniu (Św. Góra Panonii) monumentalne Opactwo Benedyktynów. Zwiedzanie opactwa. Następnie przejazd do Sopron — spacer po najpiękniej zachowanym na Węgrzech starym mieście. Wieczorem przyjazd do hotelu w okolicach Wiednia. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6: Kahlenberg, Wiedeń — Po śniadaniu przejedziemy na wzgórze Kahlenberg, z którego roztacza się piękna panorama na całą stolicę Austrii. Nawiedzimy tamtejszy kościółek z pamiątkami po królu Janie III Sobieskim. Msza Święta. Następnie udamy się do Wiednia, gdzie z lokalnym przewodnikiem zobaczymy (z zewnątrz) wiedeńskie budowle Ringu, a także zabytki Starego Miasta, tj. Hofburg — zimową rezydencję Habsburgów, Operę oraz katedrę Św. Szczepana. Nawiedzimy także kościół OO. Kapucynów oraz grób Bł. Marka z Aviano — przyjaciela Jana III Sobieskiego. Wieczorem powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 7: Wiedeń — Rano śniadanie, następnie przejedziemy do Pałacu Schonbrunn, gdzie zwiedzimy tamtejsze ogrody. Wyjazd w drogę powrotną do Polski. Przyjazd do Krakowa w godzinach wieczornych. Zakończenie pielgrzymki.


Cena: 1790 zł / os.

  Cena zawiera:
 • przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, barek, video, WC, rozkładane fotele);
 • 6 noclegów w hotelach **/*** — pokoje 2-3 osobowe z łazienkami;
 • wyżywienie 2 x dziennie: 6 śniadań, 6 obiadokolacji;
 • ubezpieczenie Signal Iduna: KL (15.000 EUR), NNW (7.000 PLN), choroby przewlekłe;
 • opiekę doświadczonego pilota;
 • podatek VAT.

  Cena nie zawiera:
 • kosztu przewodników lokalnych, wstępów do zwiedzanych obiektów, degustacji, rejsu statkiem po Dunaju, słuchawek i innych wydatków niezbędnych do realizacji programu zwiedzania, obowiązkowej opłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (ok. 100 euro / osoby — płatne w autokarze u pilota i rozliczane na koniec pielgrzymki z organizatorem grupy);
 • napoi do obiadokolacji;
 • wydatków własnych;
 • dodatkowych ubezpieczeń;
 • świadczeń niewymienionych w ofercie.


Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów.
Prosimy o zabranie ważnego dokumentu tożsamości.


ZAPISY I PRZEDPŁATĘ 800 zł DO KOŃCA MARCA 2018 r PRZYJMUJE KS. PROBOSZCZ