VI NIEDZIELA ZWYKŁA — 11 lutego 2018

 • W ostatnie trzy dni karnawału odprawiamy w naszym kościele tzw. „40-godzinne nabożeństwo”, którego celem jest przebłaganie Boga za grzechy świata. Dzisiaj po każdej Mszy św. jest wystawienie Najświętszego Sakramentu, chwila wspólnej adoracji i czas na prywatną, indywidualną adorację do kolejnej Mszy św. W poniedziałek i wtorek będzie dodatkowa Msza św. o godz. 8.30, po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu do cichej indywidualnej adoracji do godz. 18.00.
  W tym czasie o godz. 15.00 — będzie wspólna Godzina miłosierdzia, a o godz. 17.00 — wspólny różaniec. Ufamy, że w tych dniach każdy z nas znajdzie chwilę wolnego czasu na adorację Chrystusa Eucharystycznego.
 • W środę, 14 lutego rozpoczyna się święty czas Wielkiego Postu. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem będą o godz. 6.30, 8.30, 10.00, 16.30, 18.00 i 19.30. Środowa Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie o godz. 17.30. Środa Popielcowa jest dniem pokuty — w tym dniu obowiązuje post ścisły — wszystkich między 18. a 60. r. ż. oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • W naszym kościele będą odprawiane wielkopostne nabożeństwa pokutne:
  • Droga krzyżowa — we wtorki, o godz. 17.00; oraz w piątki, o godz. 8.30, 17.00 i 19.00;
  • Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym — w niedziele, o godz. 17.00;
  • Zachęcamy również do udziału w nabożeństwie Godziny miłosierdzia — w piątki, o godz. 15.00.
 • Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i wyzwolenie z innych nałogów, w naszej archidiecezji natomiast rozpoczyna się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej, który będzie trwał do Niedzieli Trójcy Przenajświętszej, czyli do 27 maja.
 • W tym roku przypada setna rocznica odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Do głównych uroczystości, które będziemy przeżywać w listopadzie będziemy przygotowywać się przez Jubileuszową Nowennę. W naszym kościele, przez 9 miesięcy — od lutego do października — każdego 13. dnia miesiąca będzie o godz. 20.00 Msza św. za Ojczyznę, adoracja Najświętszego Sakramentu, a o 21.00 wspólny Różaniec i modlitwa do naszych Świętych Patronów. Na to pierwsze modlitewne spotkanie zapraszamy w najbliższy wtorek o 20.00. Będziemy wspólnie dziękować Bogu za dar wolnej Ojczyzny i prosić o błogosławieństwo Boże dla niej. Od maja Nowennę Jubileuszową złączymy z Apelem fatimskim.
 • Dzieci i młodzież rozpoczęły ferie zimowe. Polecajmy je w modlitwie Bogu i zatroszczmy się, by dobrze wykorzystały ten czas.
 • Za trud troski o czystość w kościele serdecznie dziękujemy sprzątającym i ofiarodawcom z bloków przy ul. Grota Roweckiego 47 i 49. W tym tygodniu troskę tę powierzamy mieszkańcom bloków przy ul. Grota Roweckiego 49A i 51.
Plan wizyty duszpasterskiej na najbliższy tydzień