Z inicjatywy rodziców, w naszej parafii powstał RÓŻANIEC RODZICÓW, czyli modlitwa rodziców w intencji dzieci.

Pomysł takiej modlitwy narodził się w 2001 roku w Gdańsku i szybko rozprzestrzenił na całą Polskę. Podjęta modlitwa została oparta na formule Żywego Różańca, gdzie powstają grupy składające się z 20 osób, z których każda osoba, indywidualnie, w domu, odmawia codziennie w intencji swoich dzieci jedną dziesiątkę różańca.


Grupa stanowi pewnego rodzaju małą wspólnotę modlitwy. W tej wspólnocie poszczególne intencje stają się wspólne. W ten sposób codziennie za każde z dzieci objętych tą modlitwą odmówiony jest cały różaniec. Codziennie, modli się 20 osób. Każda z osób odmawiając swoją dziesiątkę różańca rozważa przypisaną sobie tajemnicę różańcową.

    Istnieją dwa główne powody, dla których rodzice decydują się na przystąpienie do Różańca Rodziców:
  • Dlatego że w życiu ich dzieci dzieje się coś złego.
  • Dlatego że dostrzegając we współczesnym świecie zalew zła zaczynają zdawać sobie sprawę z tego jak trudno się temu złu przeciwstawić, a chcieliby swoje dzieci przed tym złem ochronić i dać im coś więcej niż tylko materialne wartości.

Od 2001 roku pojawiło się wiele konkretnych owoców takiej modlitwy. Modlitwa wspólnotowa ma wielką moc, dlatego, na różańcu, modli się już tysiące rodziców: matek i ojców, o czym można poczytać na stronie internetowej www.rozaniecrodzicow.pl

Wszystkich ojców i mamy, które chiałyby włączyć się w tą modlitwę, prosimy o zgłoszenie na adres: rzd@onet.pl