Skip to main content

Różaniec Rodziców za Dzieci


Dlaczego?

Od 12 maja 2013, w naszej parafii działa RÓŻANIEC RODZICÓW ZA DZIECI, czyli wspólnota rodziców modlących się w intencji dzieci. Pomysł takiej modlitwy narodził się w 2001 roku w Gdańsku i szybko rozprzestrzenił na całą Polskę.

Istnieją dwa główne powody, dla których rodzice decydują się na przystąpienie do Różańca Rodziców:

 1. Dlatego że w życiu ich dzieci dzieje się coś złego.
 2. Dlatego, że dostrzegając we współczesnym świecie zalew zła, pragną swe dzieci otoczyć modlitewną opieką i dać im coś więcej niż tylko materialne wartości.

Dzięki podjętej modlitwie:

 1. Dajemy najpiękniejszy prezent naszym dzieciom.
 2. Mamy pewność że zawsze, każdego dnia, wspólnota modlitwy modli się za nasze pociechy.
 3. Otrzymujemy szansę na rozwój naszej osobistej modlitwy przez rozważanie tajemnic różańcowych.
 4. Dostrzegamy żywą obecność Boga i doświadczamy wielu łask będących owocem podjętej modlitwy: https://www.rozaniecrodzicow.pl/testimony

   Jak?

   Różaniec Rodziców to modlitwa wspólnotowa oparta na schemacie Żywego Różańca. Podejmujemy ją włączając się w 20-sto osobowe grupy rodziców. Każdy uczestnik Różańca Rodziców podejmuje modlitwę w intencji swoich dzieci, dzieci chrzestnych, oraz w intencji dzieci pozostałych członków danej róży. Każdy odmawia codziennie jedną dziesiątkę różańca rozważając przypisaną mu na dany miesiąc tajemnicę. W ten sposób za dzieci odmówiony jest codziennie cały różaniec.

   W naszej parafii działają trzy grupy:

   • Grupa 1 — grupa Św. Franciszka
   • Grupa 2 — grupa Św. Joanny Beretty Molli
   • Grupa 3 — grupa Św. Moniki

   Na początku każdego roku kalendarzowego uczestnik potwierdza chęć dalszego trwania w modlitwie, oraz otrzymuje drogą mailową zestawienie tajemnic różańcowych na kolejny rok. Modlimy się indywidualnie, w domu.

   Kontakt

   Wszystkich rodziców pragnących dołączyć do naszej wspólnoty prosimy o kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

   “Całe dobro pochodzi od Ojca przez Syna, a dociera do nas dzięki Duchowi Świętemu”

   Św. Bazyli