Skip to main content

Schola liturgiczna


Śpiewamy dla Pana!

Śpiewamy w wielogłosie. Jeśli jeszcze nie masz doświadczenia ze śpiewem wielogłosowym -spokojnie, wszystkiego się razem nauczymy :) Głównie wykonujemy muzykę sakralną z nurtu dominikańskiej odnowy muzyki liturgicznej.

Początki naszej scholi sięgają lat 90-tych w których prężnie działał Ruch Oazowy w Parafii pod wezwaniem Zesłania  Ducha świętego na os. Ruczaj w Krakowie. Początkowo tworzyliśmy Oazową Diakonię Muzyczną, która od gitarowych brzmień, za sprawą ks. Tomasza Tomczyka przeszła w kierunku  Dominikańskiego śpiewu głosowego  i przez lata w tym duchu prowadziliśmy niedzielne Msze o godzinie 19.30. Uczestniczyliśmy także aktywnie w corocznym przygotowaniu  Triduum Paschalnego, Pasterki a także czuwań parafialnych.

     Ostatnie lata, były dla naszej scholi czasem trudnym. Spadek frekwencji, zniechęcenie i nowe obowiązki sprawiły, że na parę lat zniknęliśmy z prowadzenia Mszy wieczornych. W tym czasie wielu z nas skończyło studia, zdobyło pracę, założyło rodziny.

     Okres pandemii sprawił, że zatęskniliśmy za głębszym przeżywaniem Liturgii i obudził w nas na nowo chęć wspólnej modlitwy śpiewem. Dziś budzimy się z nową energią i zapraszamy każdego, kto czuje w sobie miłość do śpiewu głosowego, by razem z nami tworzył to piękne dzieło, któremu od początku patronuje Duch Święty.

Kontakt

Spotykamy się w niedziele o godz. 18:00 w domu katechetycznym. Ćwiczymy, uczymy się nowych pieśni, by o 19:30 uczestniczyć śpiewem w Eucharystii.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
więcej: www.schola.com.pl

“Całe dobro pochodzi od Ojca przez Syna, a dociera do nas dzięki Duchowi Świętemu”

Św. Bazyli